Komentáře k článku

Jura 04.08.2019

Je to prázdninový problém. Vím že ve školce jí vše, ale je půlka prázdnin tak se jí u babičky co si řeknou, doma se jich také ptáme když máme volno a tedy čas. Je to tři dny co byl systém "na co máte chuť" nahrazen "je to a to, nic jiného" protože situace přestala být únosná. Ověřilo se že dítě neumře hlady když z trucu nesní oběd. Spousty věcí děti nejí protože jiné děti to nejí a bohužel nepomůže ani osobní příklad. Řešení existuje, nenuťte děti jíst njaký hnus jako třeba rajskou omáčku ale udělejte jim kečupovou, ta je uplně skvělá :-)

Siraellen 02.08.2019

zatím s tím nemáme problém

ovace 02.08.2019

nejsme moc vybíraví

helus 31.07.2019

Naše Eliška jí vše co ji nachystáme.

U mých dětí v dětství nebyl téměř žádný problém nebyl. Když byly větší, ptala jsem se o víkendech, co chtějí k obědu, k večeři. Dnes mám pocit, že je nabídka obrovská, tudíž mnohdy chtějí to, co zrovna doma není. A vynucují si své. Můj tatínek mi vyprávěl, že odmítl kdysi k jídlu polévku. Maminka ho vyhodila od stolu, že tedy bude hladový. Pak přišel s prosíkem, že má hlad a odmítnuté jídlo snědl. To se ale stalo před 2. sv. válkou. Hm, je jiná doba.

aster libusenovotna 31.07.2019

Toto přesně jsem s úspěchem praktikovala před 30 lety a fungovalo to - starší syn už takto školí svého syna - a funguje to. :-) Já bych to nesváděla na "jinou dobu", ale spíš na nechuť maminek a tatínků trošku děťátku nastavit meze.

nea 31.07.2019

Vnučka nemá ráda zeleninu kromě špenátu. Špenát jsem ji naučila jíst když byla malinká a má ho ráda stále.

aster nea 31.07.2019

Můj starší syn měl rád špenát, dokud mu ho neznechutili ve školce a pak to dorazili ve škole. Od té doby ho nejedl, a to jsem respektovala i já :-/

aster 31.07.2019

No super - zaměstnaná žena nemá na starosti jen vaření, ale taky spoustu dalších věcí. A že "sníš to a basta" nefunguje u malých dětí? Ale funguje - děti totiž nejsou vůbec hloupé - nechceš, fajn, sníš si to k večeři - znovu nechceš, nedostaneš nic. Druhý den se už žádná diskuze nekoná a talíř je vylízaný...

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat