Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vybíráme pejska do rodiny s dětmi

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

12. 9. 2020 | Děti a rodina

Při výběru domácího mazlíčka je třeba zohlednit nejen jeho rasu a s ní spojenou povahu, ale také velikost, nároky na pohyb a péči o plemeno, jako takové, v souvislosti s životním stylem rodiny. Jinými slovy, pokud jste aktivní a rádi běháte nebo jezdíte na kole, basset hound pro vás jistě nebude to pravé, přestože je jinak povahově naprosto zlatý.

Jak velký?

Velikost plemene záleží jak na vkusu majitele, tak především na velikosti bytu, ve kterém s vámi bude pejsek žít. Pokud jde o pejsky, jestliže jim nabídnete dostatek volného pohybu venku, většinou jim malé byty nevadí, ale problém by mohl nastat právě na straně majitele. Proto zvažte, zda na opravdu velkého pejska máte v domácnosti místo. Jestliže se zamýšlíte nad velikostí psa ve spojitosti s jeho povahou, můžeme vás ujistit, že velikost sama o sobě neurčuje, zda bude pes klidný nebo temperamentní. To je otázkou obecné povahy plemene a jeho výchovou.

Nároky na pohyb

Nároky na pohyb konkrétního plemene jsou otázkou preferencí vaší rodiny. Buďte realističtí ohledně svého životního stylu, a zvažte, zda můžete aktivnímu plemeni opravdu dostatek pohybu poskytnout. Pokud totiž nemůžete zajistit potřeby svého psa, nadměrné množství energie může vést k problémům s jeho chováním.

Seznamte se

Než se rozhodnete, že si pejska skutečně nastěhujete do své domácnosti, seznamte se s ním. Získáte tak představu o povaze zvířete a jeho ochotě s vámi komunikovat. Všímejte si, zda vás zvíře vítá nebo se stahuje do kouta, když vás vidí. Zda o vás jeví zájem, chce si hrát, je přítulné a nevadí mu přítomnost vašich dětí. Na návštěvu za pejskem by měli jet vždy všichni členové domácnosti, ve které bude pes žít. Simulujte situace, které by mohly nastat, a sledujte reakce zvířete. Sáhněte mu do misky, seberte mu hračku atp. To vám napoví, zda bude ochotný respektovat občasné zásahy malých dětí.

Nejlepší rodinná plemena

Mezi nejoblíbenější a nejvhodnější plemena k dětem jednoznačně patří zlatý retriever, labrador, irský setr, border kolie, francouzský buldoček, bígl, ale i třeba tolik obávaný bull teriér.

Vláknina by měla být základem každé dětské svačinky

Celerové lívance s kaší

Celerové lívance s kaší

12 hlasů
45min 725 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí játra s cibulí a houbami

32 hlasů
45min 562kJ 120 Kč

Jednoduchá příprava kuřecích jater, s houbami, cibulí a o...

Vepřová panenka s fazolkami

0 hlasů
1h a 30min 730kJ 240 Kč

Toto jídlo je plné chuti. Šťavnatý kousek vepřové panenky...

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více