Jak zabavit děti doma i venku

Právě nyní na podzim, kdy se dny rychle krátí a všichni pobýváme více doma, je otázka společně stráveného času s dětmi velmi aktuální. Pokud už vám došla fantazie, jak je zabavit, možná se vám budou hodit následující tipy.

„Pro děti je doba strávená společně s námi, ale i náš zájem o ně a o to, co prožívají a čím se zabývají, zcela zásadní. Pokud rodičovský zájem dlouhodobě chybí, dítě začne psychicky strádat. Může se to projevit mnoha různými způsoby – dítě je smutnější, apatičtější, může trpět bolestmi hlavy nebo břicha, ale také může být agresivní nebo nepřiměřeně zlobivé, protože se tím na sebe snaží upoutat pozornost,“ vysvětluje Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, která je sama zkušenou maminkou 4 dětí, a dodává, že je vlastně skoro jedno, kam se s dětmi vydáme nebo co konkrétně budeme dělat. Důležité je, že budeme spolu.

Bojovka, bunkr i divadlo

„Je pochopitelné, že všichni potřebujeme mít čas na svoji práci i zájmy, ale dobu vyhrazenou pro sebe a pro rodinu je třeba velmi pečlivě a uvážlivě rozdělovat. Stejně tak je důležité dodržovat různé rodinné tradice a rituály, protože právě tyto momenty dodávají dětem potřebný klid a jistotu pevného rodinného zázemí,“ upozorňuje Štěpánka Štrougalová.

Existuje spousta možností, jak společně strávený čas naplnit. Samozřejmě můžete hrát s dětmi vědomostní a společenské hry, kreslit a vyrábět dárky pro kamarády anebo si promítat fotky a filmy z prázdnin a výletů, a přitom na ně společně vzpomínat. Možná vás děti překvapí tím, co všechno si pamatují a jaké jsou jejich vlastní zážitky.

Pokud už vám ale trochu dochází fantazie, jak děti smysluplně zabavit, anebo jak je dostat ven, když už počasí a krátící se dny procházkám nepřejí, určitě vám poslouží jako další inspirace tyto tipy na doma i na ven:

Stínové divadlo má velké kouzlo a působí opravdu tajemně. Přitom je jeho realizace tak snadná! Stačí bílé prostěradlo zavěšené v pokoji a správně nasvícená lampička. Můžete si na ruce navléct maňásky nebo děti naučit, jak si vytvoří zvířátka ze svých rukou. 

Vlastní bunkr si rády staví snad všechny děti, proto se obrňte trpělivostí a sneste jim na hromadu všechny deky a polštáře, aby mohly vybudovat opravdu velký úkryt. Tam si pak s nimi můžete za svitu baterky povídat nebo číst pohádku na dobrou noc.

Tajemná světýlka děti milují. V tomto ročním období se již velmi brzy stmívá. Využijte toho a vyzdobte zahrádku nebo okolí světýlky, která všemu dodají i za šera neskutečnou atmosféru a chuť být ještě chvilku venku...

Dobrodružná bojovka funguje v jakoukoli denní hodinu. Bojovou hru může připravit i starší sourozenec. Stačí, když si stanovíte první bod, kam máte dojít nebo dojet na kole, koloběžce... Tam se vyndá z kapsy další úkol, cíl, a uvidíte, jak dítě bude nedočkavé, kam cesta vlastně povede.

Krmení zvířátek promění běžnou procházku v nevýslovně zábavnou činnost. Vezměte s sebou staré pečivo a vydejte se krmit ptáky kamkoli k řece a zvířátkům doplnit krmítka. Předtím si můžete doma společně nastudovat, co má které rádo. O to víc to bude děti bavit…


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
28 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
139 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat