Těhotenství je mnohdy manželský křest ohněm

Dítě je nejkrásnější dar, který můžeme dostat. Jen to čekání na něj bývá obtížné a vyžaduje jisté „oběti“. Muži se často cítí odstrčení a ženy jim odmítají dopřát pravidelný sex!

Nikdo nemůže popřít, že těhotenství s sebou přináší spoustu změn. Některé nastávající maminky se špatně smiřují s přibíráním na váze, jiné si stěžují zase na výkyvy nálad nebo bolesti zad. Ovšem tato nová životní etapa není jenom o nich, protože na jejím počátku i konci stojí vždycky dva. Jakými způsoby může gravidita ovlivnit samotný vztah?

Haló, já jsem tady taky!

Být jako třetí kolo u vozu? To jistě není něco, co by člověku dělalo kdovíjak dobře. A své o tom vědí především muži! Tedy alespoň podle odborníků. Ti totiž poukazují na to, že řada z nich se kvůli těhotenství partnerky cítí odstrčená a na vedlejší koleji. Svým způsobem je to pochopitelné, protože pozornost ženy směřuje hlavně k dítěti a přípravám na jeho příchod. Nejeden manželský terapeut proto doporučuje, aby se tatínek aktivně účastnil rozhovorů s bříškem, lékařských vyšetření, ultrazvuků i předporodních kurzů. Prý tak získá jistotu, že jeho přítomnost a podpora je pořád žádoucí a důležitá.

Sex? Ne, díky

V ordinacích gynekologů není o dotazy, zda je sex v radostném očekávání bezpečný, nouze. Lékaři připomínají, že pokud při něm nebude vyvíjen nadměrný tlak na dělohu, milování nemůže ničemu uškodit. Vlastně právě naopak, protože pocity radosti a uvolnění se přenáší i na plod, což je spíše k užitku. A co víc – gravidita může v ložnici odstartovat naprostou revoluci, protože hormonální změny i větší prokrvení ženských pohlavních orgánů vede k dosud nepoznaným a intenzivnějším orgasmům. Jenže! Vykládejte to někomu, kdo čeká první ratolest. Kvůli obavám, aby mu erotické hrátky skutečně nijak neublížily, se styku dámy často brání.

Už ani nikam nechodíme!

I když únava provází celé těhotenství, nejvíce se „ozývá“ ve třetím trimestru, kdy je vyčerpávající i cesta na toaletu. Ke všemu ty oteklé kotníky a křečové žíly! Tohle všechno se lépe snáší na gauči u televize. Ovšem pokud tam partner nehodlá ležet s vámi, společně trávený čas začíná být neznámým pojmem. A to se může na vztahu neblaze podepsat, varují epxerti.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
17:41

Core cvičení

Core cvičení
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

32 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
39 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
113 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat