Změny po svatbě se týkají i právních věcí

Když pronesete to osudové ANO, nezmění se jenom váš život. Je toho víc, co si budete muset se změnou stavu zařídit. A abyste se v tom všem neztratila a na něco nezapomněla, máme pro vás seznam.

Jasná věc – svatba je asi ten nejkrásnější důvod k pořádné oslavě. Ale potom čeká už čerstvě oddané byrokratická realita. A to mnohdy ještě před odjezdem na líbánky… Protože se změnou příjmení jsou to především úřední zařizování, která na vás čekají. A některé změny nejsou nutné jenom z finančního hlediska, ale i z právního hlediska bude nutné po změně příjmení leccos zajistit.

Samozřejmě na změnu občanského a řidičského průkazu a pasu myslí asi všichni. Ale jsou i další úřady, kde byste neměli zapomenout změnu nahlásit. Třeba na průkazce do knihovny. A dál?

Aktualizujte si smlouvy

Vzala jste si příjmení manžela nebo máte příjmení zdvojené? Pak musíte o změně jména po svatbě informovat všechny svoje smluvní partnery. A sice nejenom ohledně pojistných smluv. Informační povinnost se týká také zákaznických karet, bankovního konta nebo smluv s poskytovateli internetu, telefonního čísla nebo televize a rozhlas, jinak takové smlouvy pozbývají svoji platnost. Stejné je to i v případě stavebního spoření a samozřejmě plných mocí.

Pracovní změny

Vaši kolegové novinku ve vašem životě jistě vědí už dávno, ale vaši nadřízení nebo personální oddělení? Asi sotva! Ale i zde byste měli změny nahlásit. Vezměte také v úvahu, že bude nutné změnit vaši emailovou adresu s informovat korespondenční partnery.

Mysleli jste opravdu na všechno?

Ve změti všeho zařizování, které začínají se změnou příjmení, se může stát, že na něco občas zapomenete. Jako například aktualizace sociálních sítí. U Facebooku a Instagramu jste jistě novinku už oznámila s připojením fotografií, a možná na nich ani svoje občanské jméno nepoužíváte. Ale pokud máte svůj profil na LinkedIn, je vhodné si jméno změnit také tam.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat