Komentáře k článku

Trémon 18.01.2019

„Dobrý“ článek v půli ledna :-) Moruše - jakékoliv stěží koupíte v létě. Měli jsme doma velký strom, ale pro nadbytek meruněk a broskví padaly moruše na zem. Ale psi, koza, ovce a slepice všechny opadané moruše sežraly. Pár stromů je v Hodoníně v parku, můj muž je viděl poprvé v životě. Chuť mají trochu nasládlou, ale mdlou.

vera 17.01.2019

Moruše znám z dětství od babičky z Hustopečí u Brna. Pak jsem je viděla v Rajhradě u Brna, nikde jinde jsem je u nás neviděla, ani na Slovensku. Předčtyřmi lety, kdy jsem byla s vnukem v Crne Gore, už nevím, který měsíc to bylo, tak tam byl na třžišti jeden strom bílé moruše. A loni v červnu jsem jeden strom bílé moruše viděla v Polsku v Morawici. U babičky rostly bílé i tmavěmodré moruše. V norsku rostou morušky, co je to botanicky nevím, ale plody to má podobné moruším, jen jsou spíš oranžové.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat