Jarní šatník ve znamení květů

​Začátek astronomického jara je už za námi, a tak je čas začít pomalu schovávat teplé kabáty a svetry a vpustit do svého šatníku svěží závan. Zpříjemněte si napjatou pandemickou atmosféru příjemnými květinovými vzory či hravými barevnými proužky. Úzké džíny na chvíli schovejte a rozvlňte se ve vzdušných širokých kalhotách. Podívejte se s námi na módní trendy pro letošní jaro.

Jedno z hlavních míst patří v jarní módě již tradičně květinovým potiskům. A letos tomu nebude jinak. Květinové potisky jsou trendy na halenkách, šatech, kalhotách, sukních i kabátcích, bomberech a sakách. „Drobnější a méně výrazné květy působí více romanticky. Kdo chce zaujmout na první pohled, může sáhnout po velkých, blokových květinových potiscích v zářivých barvách. Například na maxi šatech – které jsou mimochodem aktuálně také velmi v módě – skvěle vyniknou větší realistické potisky,“ popisuje Jana Vytisková, brand manažerka zásilkového obchodu a e-shopu Blancheporte, jenž se zaměřuje na dostupnou francouzskou módu. Mezi aktuálními trendy se stále drží i folklórní a boho květinové potisky, stejně jako nejrůznější retro a vintage květinové vzory.

Květiny ne? Pak vsaďte na proužky

Vedle květinových vzorů se letošní jaro podle módních expertů ponese také ve víru pruhů, jimž se dostalo bohatého zastoupení v kolekcích předních návrhářů. Vedle klasických horizontálních proužků budou v kurzu i pruhy vertikální a také kombinace obou směrů na jednom kusu oděvu. A rozhodně nejsou v módě jen úzké, decentní proužky. Odvážnější dámy klidně mohou sáhnout po výrazných širokých pruzích v různých a kontrastních barvách.

Co se barev týče, na výsluní se stále drží pastelové tóny, pro letošní jaro v čele s mentolovou či jemnou modrou. Velmi trendy je momentálně také žlutá, ať už slámová, či živější, a světle hnědá (někdy také zvaná velbloudí) nebo karamelová. Odvážnější dámy nijak nepochybí s výraznou červenou. V kurzu budou i další teplejší odstíny, jako růžová a oranžová.

Rozevláté kalhoty a topy jako druhá kůže

Úzké džíny a legíny už se vám poněkud zajídají? Pak jistě uvítáte zprávu, že se letošní jaro ponese v duchu širokých, rozevlátých kalhot. U těch se letos navíc klidně můžete odvázat a zvolit jak třeba typicky jarní květinové vzory, tak šachovnicový potisk, abstraktní vlny nebo například zvířecí vzory. Pokud dáváte přednost decentnějším kouskům, vedle nešlápnete ani s pohodlnými plátěnými kalhotami, ideálně ve světlých přírodních tónech. Pokud počasí dovolí, nebojte se v těchto kalhotách trochu odhalit nožky a zvolte tříčtvrteční délku v kombinaci s botami na podpatku.

Zatímco kalhotám letošní jarní trendy přisuzují vzdušnost a rozevlátost, u topů a halenek je tomu skoro naopak. Velkým hitem jsou aktuálně úzké „second-skin“ (doslova „druhá kůže“) topy, které velmi těsně obepínají siluetu. „Jelikož jde o kousky, které mohou poměrně snadno sklouznout k lacinosti, často jsou opatřeny vyšším či rolákovým límcem, který jim přidá na decentnosti. Spíše než jednobarevné úzké topy letos frčí barevné potisky od geometrických vzorů a drobných květinových motivů přes pestrobarevné blokové cákance až po batiku. Ideální je zkombinovat je se světlým jednobarevným sáčkem, volnějšími kalhotami obdobné barvy a, sáhnete-li po křiklavějším vzoru, vynechat výrazné doplňky,“ radí Jana Vytisková.

Jako hvězda stříbrného plátna

Když už je řeč o doplňcích, velký návrat hlásí trend 50. a 60. let v podobě šátků na hlavu. Jaro velí zahodit čepice, v chladných dnech se ovšem pokrývka hlavy stále hodí a právě jemný šátek může celý váš jarní outfit zajímavě ozvláštnit. Sáhněte po lehkých hedvábných šátcích s květinovými vzory, výrazným potiskem nebo kontrastními bloky barev. Ležérně je přehoďte přes hlavu a kolem krku jako filmové hvězdy dřívějších let, nebo si je pro mladistvější look smotejte jako čelenku.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
08:50

Protažení na nohy

Protažení na nohy
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Přestaňte se vyhýbat plánování vlastní budoucnosti! Tento týden bude pro přemýšlení o tom, kam vlastně směřujete (a kam byste směřovat chtěli), naprosto ideální. Budete mít dostatek prostoru i času, abyste si urovnali myšlenky a touhy, abyste zhodnotili vše, čeho jste zatím dosáhli a čeho ještě dosáhnout můžete. Nestanovujte si žádné limity, dov... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

8 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:28
9 Příspěvků
Poslední příspěvek 8:11
19 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat