Bobkový list jako překvapivá součást domácích zkrášlujících procedur

Trápí vás lupy nebo pigmentové skvrny? Dejte jim okusit bobkový list. Toto koření také zlepšuje vzhled jizev, a to nejen po akné. Navíc vás ještě omladí!

Že se bobkový list, který roste na stálezeleném stromu vavřínu vznešeném, hodí jenom do omáčky a tím to hasne? Takhle to ale vůbec není. Ostatně, už v dávné minulosti se o jeho posvátnosti ani trochu nepochybovalo. Svého času byl také symbolem moudrosti, vítezství, míru a ochrany. Napadlo by vás, že se dá využit i ke kosmetickým účelům? Tak neusněte na vavřínech a pojďte s ním zkrásnět!

Vlasy bez lesku? Minulost!

Zkuste pár bobkových listů povařit ve vodě. Jakmile je scedíte, máte k dispozici báječný vlasový kondicionér, který vlasům dodá extra dávku lesku. Získanou „bobkovou vodou“ si opláchněte hřívu po každém mytí a přesvědčte se na vlastní oči o tom, že tohle koření skutečně funguje na jedničku.

Zamávejte lupům. Už vás trápit nebudou

Zmíněné ochucovadlo možná vypadá, že „neumí do pěti počítat“, ale nenechte se zmást. Působí totiž proti bakteriím i zánětům, uklidňuje podráždění pokožky hlavy a zastavuje obtěžující svědění. Krotí i tvorbu lupů a dokáže jim domluvit, aby se už nevracely. Použít ho můžete jako v předchozím případě, ovšem nabízí se i jiná možnost. Lze ho rozdrtit či rozemlít na prášek a smíchat s bílým jogurtem. Tato snadno aplikovatelná maska se nechá deset minut působit a poté smyje. Mimochodem, tohle koření příliš nechutná ani klíšťatům a vším. Dobré vědět…

Jednoduché řešení pigmentových skvrn

Bojujete s pigmentovými skvrnami, které vás dohánějí k šílenství? I v tomto případě můžete vsadit na lístečky vznešeného vavřínu. Vyrovnává totiž nerovnoměrný tón pleti, proto je osvědčeným prostředkem na hyperpigmentaci. Zlepšuje také vzhled jizev a obsahuje složky, které přispívají k omlazení pokožky a zachování její pružnosti. Ještě pořád si myslíte, že se bobkový list hodí jenom na vaření?

Zdroj: www.makeupandbeauty-com.translate.goog/beauty-benefits-of-bay-leaves/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc – celý článekSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Budete doslova sršet pokrokovými nápady. Přestože vaše ideje nejsou obvykle zrovna realistické, máte vizi a to se cení! A i když se občas necháte unést, máte dostatek fantazie a představivosti, abyste své nápady dotáhli k dokonalosti. Jen tak dál. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

118 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.5.
16 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat