Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejsou dokonalé! TOP 8 nejhorších retuší celebrit!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2013 | Osobnosti

Dokonale hladká pleť a pokožka bez jediné vrásky. Štíhlé tělo bez gramu tuku navíc, bílé, rovné zuby a perfektně upravené vlasy. Takto vídáme slavné herečky, zpěvačky a modelky na obálkách magazínů. Jsou našimi vzory, chtěly bychom vypadat jako ony. Ale není všechno tak, jak se zdá. Někdy to grafici při úpravách pořádně přeženou a výsledek je doslova směšný. Vždyť posuďte samy a zvedněte si trošku sebevědomí!

Pokud vzdycháte u obálek časopisů nebo reklamních billboardů, protože na nich vyobrazené krásky jsou tak dokonalé, až si samy připadáte neatraktivní, pusťte jednou provždy takovéto myšlenky z hlavy! To, co vidíte, zdaleka není skutečnost!

Bez Photoshopu si dnes umí svět představit málokterá hvězda stříbrného plátna či přehlídkových mol. Retuše a nejrůznější úpravy postavy do mnohdy absurdních tvarů jsou zkrátka na denním pořádku ve všech časopisech či reklamních agenturách. Mimochodem, občas úpravy překvapí i samotnou hvězdu!

Následující příklady jsou přímo modelovými ukázkami, jak si šikovný grafik upraví přirozenou krásu podle svých představ. A upřímně, není to vždy změna k lepšímu…

Jennifer Lawrence

V kampani pro světoznámou značku Dior prošla Jennifer výraznou proměnou, na fotografiích zaujala především nepřirozeně dlouhá šíje. Sama Jenn pak snímek komentovala pro Access Hollywood poněkud rozpačitě. „Vůbec to nevypadá jako já. Vážně ten Photoshop miluju. Samozřejmě, že jsou to upravené fotky, takhle přece lidé nevypadají!“ A má pravdu.

Beyoncé

Zpěvačka se nikdy netajila tím, že má ráda své plnější křivky. Ano, drtivá většina jejích fotek je upravena digitálně, ale málokdy grafikovi ujede ruka tak, jako v roce 2009 tomu z ruské verze časopisu Glamour. Ten se totiž rozhodl, že Beyoncé zcela změní postavu, a aby toho nebylo málo, „vybavil“ ji naprosto nepřirozeným opálením.

Kim Kardashian

Na jaře roku 2009 magazín Complex na svých internetových stránkách omylem vypustil do světa digitálně neupravenou fotografii americké hvězdy reality show. Ačkoli ji velmi rychle nahradil „vylepšeným“ snímkem, čtenáři změnu rozhodně zaznamenali. Kim zareagovala s naprostým klidem. „No a co? Tak mám celulitidu. Která vnadná žena ji nemá? Všechny takové fotky jsou upravené ve Photoshopu! Jsem na svoje křivky a své tělo pyšná. Možná je dobře, že se ta fotka dostala ven, alespoň všichni vidí, že i když jsem na obálce časopisu, rozhodně nejsem dokonalá,“ napsala Kim na svých stránkách.

Kate Winslet

Britská herečka je známou odpůrkyní retuše i propagování vyhublých postav jako ideálu ženské krásy. Tím si rozhodně získává sympatie mnoha žen. Ovšem ani ona se nevyhnula zásahům grafika. V roce 2009 ji časopis GQ na fotce zbavil téměř všech křivek, ovšem tamní grafik tak nějak zapomněl na zrcadlo, v němž se Katina postava odráží v celé své kráse.

I letos se Kate dočkala další z viditelných (a tedy neuvěřitelných) digitálních úprav – na obálce britského Vogue má tak zářivě modré oči, že by musela být nějakým speciálním živočišným druhem, aby mohly být přirozené, a také tak hlaďounkou pleť, že by i mimina musela puknout závistí. Mimochodem, když už byl grafik v těch obličejových retuších, nechal „nenápadně“ zmizet i Katino znaménko…

Britney Spears

Zpěvačka v roce 2010 sama uveřejnila pro porovnání snímky z focení pro Candies, aby svým fanouškům ukázala, že i ona je jen člověk, a její postavě se tedy nemůže vyhýbat zub času. Nyní debaty o „photoshopování“ opět rozvířila digitální úpravou videoklipu „Work Bitch“.

Katy Perry

Ačkoli se zdá, že fotografie Katy na obálce časopisu Rolling Stone v roce 2010 zas tak upravována nebyla, při druhém pohledu je jasné, že se grafik rozhodl o něco „přifouknout“ zpěvaččina ňadra (naprosto zbytečně, Katy opravdu nepatří mezi ženy, které by v tomto ohledu příroda neobdařila). Když se o rok později objevil originál fotografie, podezření se potvrdilo.

Keira Knightley

Poměrně velký rozruch vzbudil v roce 2004 plakát k filmu Král Artuš, na němž je zobrazena herečka Keira Knightley, jak napíná luk. Herečka je totiž známá svou útlounkou, křehkou dívčí postavou, prakticky bez jakýchkoli křivek. Na plakátu má ovšem poměrně vyvinutý hrudník. Sama Keira na plakát reagovala v Us Weekly, že „tyhle věci rozhodně nejsou moje!“. Mimochodem, ještě než plakát spatřil světlo světa, svěřila se herečka Guardianu, že všechen ten lukostřelecký trénink zapříčinil, že se jí hrudník „ještě více zploštil“…

Černé Zlaté glóby: Kterým hvězdám to slušelo?

Grilovaná vepřová panenka

Grilovaná vepřová panenka

10 hlasů
40min 853 kJ 230 Kč

Nejčtenější články

TÝMOVÉ TESTOVÁNÍ: Lahodná Dr. Oetker Rýžová kaše chia bez lepku

TÝMOVÉ TESTOVÁNÍ: Lahodná Dr. Oetker Rýžová kaš...

TESTOVÁNÍ: URGO Hojení puchýřů – Diskrétní, hydrokoloidní náplast

TESTOVÁNÍ: URGO Hojení puchýřů – Diskrétní, hyd...

TESTOVÁNÍ: Windomatic Power Complete Set od Viledy

TESTOVÁNÍ: Windomatic Power Complete Set od Viledy

Kvalitní a zdravé svačinky pro děti. Které jim doplní energii a vitaminy?

Kvalitní a zdravé svačinky pro děti. Které jim ...

TESTOVÁNÍ: Krmivo pro malé psy Brit Care Mini

TESTOVÁNÍ: Krmivo pro malé psy Brit Care Mini

Suchá a ztvrdlá pokožka? Péče o nohy se vyplatí

Suchá a ztvrdlá pokožka? Péče o nohy se vyplatí

Tip na večeři

Houbové lečo

6 hlasů
40min 222kJ 99 Kč

Máte rádi houby? Vyzkoušejte recept na lečo z hub se z...

Rajčatové brambory

6 hlasů
45min 503kJ 35 Kč

Vařené brambory s rajčaty.

Poradny

Jak vyřídit dávky hmotné nouze na ÚP v jiném městě?

Dobrý den, pokud nebudete nějakou dobu v místě Vašeho trvalého bydliště, můžete požádat - nejlép... Více

Když bude dítě v MŠ nebo vyčerpám RP, musím platit ZP?

Dobrý den, k odpovědím na Vaše dotazy: 1) Pokud jste neměla nárok na peněžitou pomoc v mateřstv... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden vás čeká příjemná novinka! Bude to váš protějšek, kdo vás překvapí milou zprávou. Neskrývejte nadšení a dejte svému partnerovi najevo, jak moc vás potěšil. Uvidíte, že náladu tak zvednete nejenom sobě. ...

Více