Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejsou dokonalé! TOP 8 nejhorších retuší celebrit!

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

13. 11. 2013 | Osobnosti

Dokonale hladká pleť a pokožka bez jediné vrásky. Štíhlé tělo bez gramu tuku navíc, bílé, rovné zuby a perfektně upravené vlasy. Takto vídáme slavné herečky, zpěvačky a modelky na obálkách magazínů. Jsou našimi vzory, chtěly bychom vypadat jako ony. Ale není všechno tak, jak se zdá. Někdy to grafici při úpravách pořádně přeženou a výsledek je doslova směšný. Vždyť posuďte samy a zvedněte si trošku sebevědomí!

Pokud vzdycháte u obálek časopisů nebo reklamních billboardů, protože na nich vyobrazené krásky jsou tak dokonalé, až si samy připadáte neatraktivní, pusťte jednou provždy takovéto myšlenky z hlavy! To, co vidíte, zdaleka není skutečnost!

Bez Photoshopu si dnes umí svět představit málokterá hvězda stříbrného plátna či přehlídkových mol. Retuše a nejrůznější úpravy postavy do mnohdy absurdních tvarů jsou zkrátka na denním pořádku ve všech časopisech či reklamních agenturách. Mimochodem, občas úpravy překvapí i samotnou hvězdu!

Následující příklady jsou přímo modelovými ukázkami, jak si šikovný grafik upraví přirozenou krásu podle svých představ. A upřímně, není to vždy změna k lepšímu…

Jennifer Lawrence

V kampani pro světoznámou značku Dior prošla Jennifer výraznou proměnou, na fotografiích zaujala především nepřirozeně dlouhá šíje. Sama Jenn pak snímek komentovala pro Access Hollywood poněkud rozpačitě. „Vůbec to nevypadá jako já. Vážně ten Photoshop miluju. Samozřejmě, že jsou to upravené fotky, takhle přece lidé nevypadají!“ A má pravdu.

Beyoncé

Zpěvačka se nikdy netajila tím, že má ráda své plnější křivky. Ano, drtivá většina jejích fotek je upravena digitálně, ale málokdy grafikovi ujede ruka tak, jako v roce 2009 tomu z ruské verze časopisu Glamour. Ten se totiž rozhodl, že Beyoncé zcela změní postavu, a aby toho nebylo málo, „vybavil“ ji naprosto nepřirozeným opálením.

Kim Kardashian

Na jaře roku 2009 magazín Complex na svých internetových stránkách omylem vypustil do světa digitálně neupravenou fotografii americké hvězdy reality show. Ačkoli ji velmi rychle nahradil „vylepšeným“ snímkem, čtenáři změnu rozhodně zaznamenali. Kim zareagovala s naprostým klidem. „No a co? Tak mám celulitidu. Která vnadná žena ji nemá? Všechny takové fotky jsou upravené ve Photoshopu! Jsem na svoje křivky a své tělo pyšná. Možná je dobře, že se ta fotka dostala ven, alespoň všichni vidí, že i když jsem na obálce časopisu, rozhodně nejsem dokonalá,“ napsala Kim na svých stránkách.

Kate Winslet

Britská herečka je známou odpůrkyní retuše i propagování vyhublých postav jako ideálu ženské krásy. Tím si rozhodně získává sympatie mnoha žen. Ovšem ani ona se nevyhnula zásahům grafika. V roce 2009 ji časopis GQ na fotce zbavil téměř všech křivek, ovšem tamní grafik tak nějak zapomněl na zrcadlo, v němž se Katina postava odráží v celé své kráse.

I letos se Kate dočkala další z viditelných (a tedy neuvěřitelných) digitálních úprav – na obálce britského Vogue má tak zářivě modré oči, že by musela být nějakým speciálním živočišným druhem, aby mohly být přirozené, a také tak hlaďounkou pleť, že by i mimina musela puknout závistí. Mimochodem, když už byl grafik v těch obličejových retuších, nechal „nenápadně“ zmizet i Katino znaménko…

Britney Spears

Zpěvačka v roce 2010 sama uveřejnila pro porovnání snímky z focení pro Candies, aby svým fanouškům ukázala, že i ona je jen člověk, a její postavě se tedy nemůže vyhýbat zub času. Nyní debaty o „photoshopování“ opět rozvířila digitální úpravou videoklipu „Work Bitch“.

Katy Perry

Ačkoli se zdá, že fotografie Katy na obálce časopisu Rolling Stone v roce 2010 zas tak upravována nebyla, při druhém pohledu je jasné, že se grafik rozhodl o něco „přifouknout“ zpěvaččina ňadra (naprosto zbytečně, Katy opravdu nepatří mezi ženy, které by v tomto ohledu příroda neobdařila). Když se o rok později objevil originál fotografie, podezření se potvrdilo.

Keira Knightley

Poměrně velký rozruch vzbudil v roce 2004 plakát k filmu Král Artuš, na němž je zobrazena herečka Keira Knightley, jak napíná luk. Herečka je totiž známá svou útlounkou, křehkou dívčí postavou, prakticky bez jakýchkoli křivek. Na plakátu má ovšem poměrně vyvinutý hrudník. Sama Keira na plakát reagovala v Us Weekly, že „tyhle věci rozhodně nejsou moje!“. Mimochodem, ještě než plakát spatřil světlo světa, svěřila se herečka Guardianu, že všechen ten lukostřelecký trénink zapříčinil, že se jí hrudník „ještě více zploštil“…

Děti mě naučily chápat význam bezpodmínečné lásky, tvrdí ...

Těstoviny zapečené se sýrovou omáčkou

Těstoviny zapečené se sýrovou omáčkou

12 hlasů
1h a 20min 1088 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

TESTOVÁNÍ: Předvánoční mytí oken snadno a rychle s Windomatic od Viledy

TESTOVÁNÍ: Předvánoční mytí oken snadno a rychl...

TESTOVÁNÍ: Dejte sbohem vráskám s Kyselinou hyaluronovou

TESTOVÁNÍ: Dejte sbohem vráskám s Kyselinou hya...

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

Něco přes měsíc a jsou tu Vánoce, už máte nápady?

TESTOVÁNÍ: (Ne)konečně syté barvy s Dermacol Matte Mania

TESTOVÁNÍ: (Ne)konečně syté barvy s Dermacol Ma...

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném kroku? To není sci-fi

REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Vysáto i vytřeno v jediném ...

Extra výkon pro snazší mytí oken

Extra výkon pro snazší mytí oken

Tip na oběd

Telecí na žampiónech

12 hlasů
35min 420kJ 200 Kč

Jemné telecí maso s houbami jako minutka.

Telecí maso dušené se zeleninou

0 hlasů
2h a 0min 423kJ 300 Kč

Jemné telecí maso dušené v červeném víně se šalotkou.

Poradny

Musím si při neplaceném volnu platit pojištění?

Dobrý den, to, zda zaměstnavatel vyhoví Vaší žádosti o neplacené volno, záleží pouze na něm, nem... Více

Mám si žádat o zvýšení RP na necelý měsíc?

Dobrý den, na mateřskou můžete nastoupit v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před termín... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Někoho spontánně oslovíte, což není zrovna váš styl. K onomu člověku vás však bude táhnout nepřekonatelná síla, která vás donutí jít nad rámec svého obvyklého chování. A stoprocentně toho nebudete litovat, neboť, j...

Více