Co je nejdůležitější pro dobrý první dojem?

26.01.2016 | Finance

Většina lidí se domnívá, že nejlepší dojem udělá při prvním setkání s neznámými osobami – a zvláště na pohovoru či pracovní schůzce –, když se bude tvářit a chovat jako kompetentní jedinec. Jenže důležitější je jiná vlastnost a to důvěryhodnost. Ta se navenek projevuje jako vřelé a vstřícné chování.

Tvrdí to profesorka Amy Cuddyová z Harvardovy univerzity s tím, že ačkoli je kompetentní chování důležité, zvláště na pracovní schůzce, mnohem podstatnější při prvním setkání s neznámými je dojem důvěryhodnosti. Ve své knize Presence pak vysvětluje, že za to může evoluce.

Z evoluční perspektivy je mnohem důležitější pro naše přežití, abychom věděli, jestli si jiná osoba zaslouží naši důvěru,“ tvrdí profesorka Cuddyová.

A naopak varuje všechny mladé lidi, kteří míří na pracovní pohovory a obchodní schůzky, aby se nesnažili za každou cenu dokazovat druhým, jak jsou schopní, a nekladli důraz na získávání respektu druhých. Mnohem podstatnější než uznání je získat jejich důvěru.

„Když vám někdo, na koho se snažíte udělat dojem, nevěří, nedostanete se příliš daleko, ve skutečnosti můžete naopak vyvolat podezření, protože vypadáte jako manipulátoři. Vřelá a důvěryhodná osobnost, která si také získá obdiv, ale až poté, co si dokázala získat důvěru, je vaše síla, která se stane spíš darem než hrozbou,“ dodává Cuddyová.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

28 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:46
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:33
46 Příspěvků
Poslední příspěvek 1:09

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat