Svět potřebuje vědu a věda potřebuje ženy: Zapojte se do projektu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě

23.01.2020 | Finance

Věda zkrátka není už jen pro muže a na poli vědy a techniky už ne jedna žena dokázala, že i v těchto oborech mají ženy své místo! Letos proběhne již 14. ročník projektu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě, který má za cíl oslovit mladé vědkyně a finančně je podpořit. Pokud vás to zaujalo a věda je vaší láskou a profesním oborem není nic jednoduššího, než se do projektu zapojit a poměřit tak své síly s ostatními ženami na poli vědy.

Společnost L’Oréal a mezinárodní organizace UNESCO již více než dvacet let podporují mladé a talentované vědkyně po celém světě. V České republice nyní probíhá čtrnáctý ročník projektu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě. Tři nadané vědkyně získají finanční odměnu v celkové výši 600 000 Kč, kterou mohou použít na dosažení svých cílů v profesním nebo v soukromém životě. Přihlašovat své projekty mohou do 28. února 2020 na webové stránce www.prozenyvevede.cz.

Vědkyně musí splnit pouze dvě základní kritéria, aby se mohly do projektu přihlásit:

  • věk do 40 let (dovršení 40. roku života do října 2020, včetně),
  • dosažení titulu Ph.D. z oblasti věd o živé přírodě a chemických věd (jako jsou biologie, biochemie, biofyzika, genetika apod.) či věd o neživé přírodě (matematika, chemie, informační vědy, technologie atd.).

Jak probíhá vyhodnocení?

Odborná porota, složená ze zástupců Akademie věd ČR, vybere z přihlášek několik nominovaných, ze kterých určí finalistky postupující do 2. kola. Ty následně osobně představí své projekty porotě koncem dubna. Na základě ústních prezentací budou vybrány tři vítězky, přičemž každá z nich si odnese odměnu ve výši 200 000 Kč. Slavnostní vyhlášení proběhne v červnu 2020 v prostorách Velvyslanectví Francouzské republiky v Praze.

Přejeme mnoho úspěchů všem nadšeným vědkyním.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
18:24

Kardio cvičení pro celé tělo

Kardio cvičení pro celé tělo
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat