Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Randění ve 20 a v 50 letech: Které je lepší?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

08.11.2018 | Sex a vztahy

Ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že odpověď musí vyznít bez jakýchkoli pochyb ve prospěch dvacetiletých, ukazuje se, že opak je pravdou. A my vám dokážeme, že hledat si lásku po padesátce je občas mnohem lepší, než když váš věk začíná číslicí 2.

Zůstala jste (například po rozvodu) sama a máte chuť rezignovat na jakýkoli další milostný život jen proto, že je vám přes padesát? Tak děláte velkou chybu! Neházejte „flintu do žita“, láska si vás najde často mnohem snáz, než kdyby vám bylo něco přes dvacet!

Tady máte hned 5 důvodů, proč tomu tak je.

Už sama sebe dobře znáte

Občas u mladých lidí slýcháme, že se teprve „hledají“. A i když je to vyjádření poněkud vágní, je přesné. Co jste vy sama věděla ve dvaceti o životě? A sama o sobě? Teprve jste se rozkoukávala, dospělý život byl něčím novým, nevyzkoušeným. A to platilo i pro vztahy. Dnes už víte, co chcete (a také co nechcete) ve svém životě mít nebo čeho chcete dosáhnout, znáte své hranice i postoje. Zkrátka už netápete a nehledáte se. A to je při poohlížení se po nové lásce velkou výhodou.

Nepohání vás touha založit rodinu

Zatímco spousta mladých žen (především jak se začne blížit třicítka) začne slyšet stále hlasitější tikání biologických hodin a je kvůli nim rozhodnuta výrazně slevit ze svých nároků na partnera, vy už žádné takové ústupky dělat nemusíte. Vztah chcete vybudovat primárně pro sebe, pro své osobní štěstí. Nehledáte otce svých dětí, ale partnera a milence.

Už máte za sebou zkušenosti ze vztahů

Ve dvaceti toho o vztazích moc nevíte, i v této oblasti platí, že člověk nabírá znalosti prostřednictvím zkušeností. A ty vy máte. Už víte, co očekávat, máloco vás překvapí, umíte mnohem lépe odhadnout lidi. To jsou vědomosti, jež se vám při hledání nové lásky budou hodit.

Netoužíte tolik po svatbě

Co si budeme namlouvat – drtivá většina mladých dívek sní o tom, jak si je jejich vyvolený odvede k oltáři, jak jim to bude se závojem slušet, jak se z nich stanou vdané paní. Vy už takovou touhu nemáte, a pokud ano, ne tak silnou, abyste se jí pro své štěstí nedokázala vzdát. Vy sníte o vztahu, který vás bude naplňovat, a víte, že svatba vám jej sama o sobě nezajistí.

Muži po padesátce jsou skvělí milenci

Myslíte, že po padesátce na sexu už zas tak nezáleží? Omyl! A dobrá zpráva je, že s výzkumů vyplývá, že muži v tomto věku jsou mnohem pozornější milenci než jejich mladí kolegové. Důvodem jsou nejen ony zkušenosti (kromě toho, že znají své tělo, už vědí i něco o tom ženském), ale také fakt, že mají snahu partnerku co nejlépe uspokojit. A tak se v první řadě soustředí na ni. Toho spousta dvacetiletých mužů není schopna. To zkrátka přichází až s věkem.

Sperma podle vědců omlazuje pleť a chrání před rakovinou

Studená broskvová polévka

Studená broskvová polévka

14 hlasů
35min 347 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Polévka s mandlemi

19 hlasů
25min 1111kJ 65 Kč

Smetanová polévka s mandlemi.

Hovězí svíčková na špejli

10 hlasů
35min 642kJ 290 Kč

grilované špízy z hovězí svíčkové

Poradny

Dostanu podporu při výpovědi ze zdravotních důvodů?

Dobrý den, to, zda budete mít nárok na podporu v nezaměstanosti, bude záležet na tom, zda splníte... Více

Aktivita klíšťat a očkování

Dobrý den, klíšťata začínají být aktivní, když průměrné venkovní teploty překonají 5 st. Celsia a... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Partner vás pozitivně ovlivní svými názory. I když se jim zpočátku budete bránit a snaha lpět na starých přesvědčeních vás nemine, nakonec připustíte, že váš protějšek má v jistých ohledech pravdu. Vaše drahá polovička nav&iacut...

Více