Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Randění ve 20 a v 50 letech: Které je lepší?

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

08.11.2018 | Sex a vztahy

Ačkoli by se mohlo na první pohled zdát, že odpověď musí vyznít bez jakýchkoli pochyb ve prospěch dvacetiletých, ukazuje se, že opak je pravdou. A my vám dokážeme, že hledat si lásku po padesátce je občas mnohem lepší, než když váš věk začíná číslicí 2.

Zůstala jste (například po rozvodu) sama a máte chuť rezignovat na jakýkoli další milostný život jen proto, že je vám přes padesát? Tak děláte velkou chybu! Neházejte „flintu do žita“, láska si vás najde často mnohem snáz, než kdyby vám bylo něco přes dvacet!

Tady máte hned 5 důvodů, proč tomu tak je.

Už sama sebe dobře znáte

Občas u mladých lidí slýcháme, že se teprve „hledají“. A i když je to vyjádření poněkud vágní, je přesné. Co jste vy sama věděla ve dvaceti o životě? A sama o sobě? Teprve jste se rozkoukávala, dospělý život byl něčím novým, nevyzkoušeným. A to platilo i pro vztahy. Dnes už víte, co chcete (a také co nechcete) ve svém životě mít nebo čeho chcete dosáhnout, znáte své hranice i postoje. Zkrátka už netápete a nehledáte se. A to je při poohlížení se po nové lásce velkou výhodou.

Nepohání vás touha založit rodinu

Zatímco spousta mladých žen (především jak se začne blížit třicítka) začne slyšet stále hlasitější tikání biologických hodin a je kvůli nim rozhodnuta výrazně slevit ze svých nároků na partnera, vy už žádné takové ústupky dělat nemusíte. Vztah chcete vybudovat primárně pro sebe, pro své osobní štěstí. Nehledáte otce svých dětí, ale partnera a milence.

Už máte za sebou zkušenosti ze vztahů

Ve dvaceti toho o vztazích moc nevíte, i v této oblasti platí, že člověk nabírá znalosti prostřednictvím zkušeností. A ty vy máte. Už víte, co očekávat, máloco vás překvapí, umíte mnohem lépe odhadnout lidi. To jsou vědomosti, jež se vám při hledání nové lásky budou hodit.

Netoužíte tolik po svatbě

Co si budeme namlouvat – drtivá většina mladých dívek sní o tom, jak si je jejich vyvolený odvede k oltáři, jak jim to bude se závojem slušet, jak se z nich stanou vdané paní. Vy už takovou touhu nemáte, a pokud ano, ne tak silnou, abyste se jí pro své štěstí nedokázala vzdát. Vy sníte o vztahu, který vás bude naplňovat, a víte, že svatba vám jej sama o sobě nezajistí.

Muži po padesátce jsou skvělí milenci

Myslíte, že po padesátce na sexu už zas tak nezáleží? Omyl! A dobrá zpráva je, že s výzkumů vyplývá, že muži v tomto věku jsou mnohem pozornější milenci než jejich mladí kolegové. Důvodem jsou nejen ony zkušenosti (kromě toho, že znají své tělo, už vědí i něco o tom ženském), ale také fakt, že mají snahu partnerku co nejlépe uspokojit. A tak se v první řadě soustředí na ni. Toho spousta dvacetiletých mužů není schopna. To zkrátka přichází až s věkem.

Sportující muži vydrží dvakrát delší milování

Celerová polévka

Celerová polévka

16 hlasů
40min 399 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Koprové brambory

9 hlasů
1h a 5min 440kJ 75 Kč

Recept na jednu z možností, jak připravit zapečené bra...

Zapečené kotlety

14 hlasů
2h a 0min 575kJ 165 Kč

Nejlepší jsou druhý den! Takže pokud máte čas a vydrží...

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více