Návrat vášně a sexu do dlouholetého vztahu

28.06.2021 | Sex a vztahy

Z dlouholetého vztahu velice snadno vyprchá to šimrání v břiše a nekonečná vášeň. Nahradí je ubíjející stereotyp, a to především v ložnici. Co s tím?

V některých vztazích jsou období, kdy spolu partneři vůbec nespí, důsledkem například vysokého pracovního nasazení jednoho z nich, stresových situací či komunikačních potíží.

Ačkoli je milostný život nezbytnou a velmi důležitou součástí partnerského soužití, není třeba při absenci sexu lámat nad vztahem hůl!

Jak opět navrátit do vztahu vášeň?

Miláčku, máme problém

Pokud si oba z partnerů nepřipustí, že je ve vztahu něco špatně, žádné řešení na obzoru nebude… Navíc oba musejí chtít onen problém řešit! Žít bez sexu se nejspíš nelíbí nikomu, a tak budete mít startovní pozici ulehčenou. Ale stejně vás nejspíš čeká trošku nepříjemný rozhovor na téma „proč už spolu nespíme a jak to změnit“. Nevyhýbejte se mu!

Kam se vlastně poděl sex?

A když už budete v onom rozhovoru, zkuste se společně zamyslet, co vlastně za vaším vztahem bez sexu stojí. Byl to příchod dětí? Zdravotní problémy? Vytížení v práci? Když najdete příčinu, bude se vám lépe odstraňovat.

Nejde jen o postel

Neustálé napětí doma, hádky, málo času na sebe i druhého, to nezní zrovna jako harmonické a láskyplné prostředí. Přitom touha k milování začíná právě u něho. Zkuste proto změnit atmosféru doma – buďte k sobě laskaví, pozorní…

Začněte jemnými doteky

Že vás to hned nežene do ložnice? I to se samozřejmě stává. Obnovte proto fyzickou intimitu doteky, které nemají sexuální podtext. Přitulte se k sobě u televize, nevinně se mazlete, dopřejte si navzájem masáž… Objevte zase, jak je fyzická blízkost příjemná!

O čem jste vždycky snili

Zkuste přilákat touhu tím, že si s partnerem či partnerkou navzájem promluvíte o svých sexuálních fantaziích. A hlavně si je začněte plnit! Milování je hra, a tak se neostýchejte a hrajte si. Vzrušuje vás představa, že vás svádí neposlušná sestřička nebo přísný policista? Tak jen do toho! Ovšem pamatujte, nikdy v sexu nepřistupujte na hry a praktiky, s nimiž se nemůžete vnitřně ztotožnit.

Důvody k oslavě

Jakmile se vám na partnerském milostném poli začne zase dařit, každý malý úspěch pořádně oslavte! Pěkně společně, abyste dále prohloubili vztah.

Zdroj: kylebenson.net, quora.com


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Protějšek ocení vaši zásadovost a přesnost. Dokážete mu, že za svými názory si stojíte a nenecháte se zviklat ani párem koní. Tyto vlastnosti jsou obzvláště ve vztahu velice ceněné. Netrpíte náhlými změnami postoje a vá&s... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

261 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:19
140 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:16
70 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:13

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat