Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pupínky v intimní oblasti. Kdy se máte bát?

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

01.10.2018 | Sex a vztahy

Hrudky a hrbolky ve vaginální oblasti se vyskytují více než často. Co za nimi stojí a jak je léčit? V méně záažných případech pomůže i ingredience, kterou má každý v kuchyni!

Při sprchování si všimnete, že máte v rozkroku tak nějak něco navíc. Je to infekce, nebo snad sexuálně přenosná nemoc? Ve většině případů se za vznikem pupínků neukrývá nic dramatického, nicméně není pupínek jako pupínek. Některý sám zmizí, kdežto jiný si vyžádá složitější léčebný postup. Takže, kdy se bát?

Cysty

Cysty jsou jednou z nejběžnějších forem vaginálních pupíků. Vyvíjejí se jako hrbolky na vulvách nebo vaginální oblasti, a to z důvodu zablokovaných kožních žláz. Pokud jsou dostatečně velké a způsobují intenzivní nepohodlí, mohou být vyříznuty.

Zanícené vlasové folikuly

Tento jev, označovaný za folikulitidu, se často objevuje v genitální oblasti mužů i žen. Obvykle se jedná o infekci, která vyžaduje podávání antibiotik nebo vyříznutí dané oblasti.

Ucpané potní žlázy

Hidradenitis suppurativa je bolestivý stav, který vyplývá z ucpaných potních žláz a který zanechává tvrdé jizvy. Lze ho však léčit pomocí antibiotik a steroidů.

Genitální herpes

Jedná se o virovou pohlavní nemoc, jež je doprovázena svědivými, pálivými a bolestivými příznaky. Genitální herpes přitom může být léčen antivirovými léky.

Genitální bradavice

Infekce lidského papilomaviru způsobuje genitální bradavice. Bez léčby se napadené buňky mohou změnit v rakovinné. Specializované léky se však s tímto stavem vypořádají.

Molusky

Molluscum contagiosum je virová infekce kůže, či výjimečně sliznicových membrán, charakteristická tvorbou bradavičnatých útvarů. Jedná se o bezbolestnou infekci, která produkuje masité, perleťově zbarvené hrbolky ve vaginální oblasti. Inkubační doba, tj. doba od infekce až do objevení lézí, může být od jednoho týdne do šesti měsíců.

Obecně vzato, pupínky na vaginální oblasti mohou přirozeně zmizet v průběhu několika dní, v některých případech však vyžadují zásah lékaře. Primárně udržujte správnou hygienu postižené oblasti, používejte antibakteriální mýdlo a nikdy se pupínků nedotýkejte, abyste infekci nešířily do okolních oblastí.

Také nepoužívejte syntetické spodní prádlo, protože tím jen zvyšujete nepohodlí v postižené oblasti. Mimochodem, sůl přidaná do vody působí jako dobrý sterilizátor. Stejně jako pokrytí pupínků teplým, vlhkým ručníkem (snižuje to podráždění a zánět). O dalším postupu se však poraďte se svým lékařem.

Sportující muži vydrží dvakrát delší milování

Pstruh s ostrou hořčicí

Pstruh s ostrou hořčicí

7 hlasů
2h a 0min 309 kJ 185 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí maso s pórkem a žampióny

11 hlasů
50min 427kJ 160 Kč

Kuřecí maso dušené s pórkem a houbami.

Fenyklový salát s grepem

11 hlasů
25min 1261kJ 85 Kč

Opomíjený fenykl s červeným grepem.

Poradny

Když dám výpověď, bude mi krácen rodičovský příspěvek?

Dobrý den, Jano,při pobírání rodičovského příspěvku můžete pracovat bez omezení, pokud během prác... Více

Dostanu během výpovědi volno na hledání práce?

Dobrý den, zaměstnavatel je povinen Vám během výpovědní doby poskytnout volno na hledání nového z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden si budete připadat přitažliví a docenění. Ovšem pozor, vaše zdání nemusí být založeno na pravdě. Spíše je dáno vaší spokojeností se sebou samými. Proto se nezapomeňte rozhlížet kolem sebe. Myslete i na druhé, ...

Více