Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pupínky v intimní oblasti. Kdy se máte bát?

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

1. 10. 2018 | Sex a vztahy

Hrudky a hrbolky ve vaginální oblasti se vyskytují více než často. Co za nimi stojí a jak je léčit? V méně záažných případech pomůže i ingredience, kterou má každý v kuchyni!

Při sprchování si všimnete, že máte v rozkroku tak nějak něco navíc. Je to infekce, nebo snad sexuálně přenosná nemoc? Ve většině případů se za vznikem pupínků neukrývá nic dramatického, nicméně není pupínek jako pupínek. Některý sám zmizí, kdežto jiný si vyžádá složitější léčebný postup. Takže, kdy se bát?

Cysty

Cysty jsou jednou z nejběžnějších forem vaginálních pupíků. Vyvíjejí se jako hrbolky na vulvách nebo vaginální oblasti, a to z důvodu zablokovaných kožních žláz. Pokud jsou dostatečně velké a způsobují intenzivní nepohodlí, mohou být vyříznuty.

Zanícené vlasové folikuly

Tento jev, označovaný za folikulitidu, se často objevuje v genitální oblasti mužů i žen. Obvykle se jedná o infekci, která vyžaduje podávání antibiotik nebo vyříznutí dané oblasti.

Ucpané potní žlázy

Hidradenitis suppurativa je bolestivý stav, který vyplývá z ucpaných potních žláz a který zanechává tvrdé jizvy. Lze ho však léčit pomocí antibiotik a steroidů.

Genitální herpes

Jedná se o virovou pohlavní nemoc, jež je doprovázena svědivými, pálivými a bolestivými příznaky. Genitální herpes přitom může být léčen antivirovými léky.

Genitální bradavice

Infekce lidského papilomaviru způsobuje genitální bradavice. Bez léčby se napadené buňky mohou změnit v rakovinné. Specializované léky se však s tímto stavem vypořádají.

Molusky

Molluscum contagiosum je virová infekce kůže, či výjimečně sliznicových membrán, charakteristická tvorbou bradavičnatých útvarů. Jedná se o bezbolestnou infekci, která produkuje masité, perleťově zbarvené hrbolky ve vaginální oblasti. Inkubační doba, tj. doba od infekce až do objevení lézí, může být od jednoho týdne do šesti měsíců.

Obecně vzato, pupínky na vaginální oblasti mohou přirozeně zmizet v průběhu několika dní, v některých případech však vyžadují zásah lékaře. Primárně udržujte správnou hygienu postižené oblasti, používejte antibakteriální mýdlo a nikdy se pupínků nedotýkejte, abyste infekci nešířily do okolních oblastí.

Také nepoužívejte syntetické spodní prádlo, protože tím jen zvyšujete nepohodlí v postižené oblasti. Mimochodem, sůl přidaná do vody působí jako dobrý sterilizátor. Stejně jako pokrytí pupínků teplým, vlhkým ručníkem (snižuje to podráždění a zánět). O dalším postupu se však poraďte se svým lékařem.

x

Domácí čípky, které zatočí s vaginální mykózou

Kedlubnový salát s jablkem

Kedlubnový salát s jablkem

10 hlasů
20min 693 kJ 50 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát s řepou a pomerančem

26 hlasů
15min 235kJ 71 Kč

Výtečný letní salát, který kombinuje křehký listový sa...

Špenát s fetou

9 hlasů
60min 514kJ 70 Kč

Špenát zapečený se sýrem feta.

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více