Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Pupínky v intimní oblasti. Kdy se máte bát?

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

Zobrazit další články autorky

01.10.2018 | Sex a vztahy

Hrudky a hrbolky ve vaginální oblasti se vyskytují více než často. Co za nimi stojí a jak je léčit? V méně záažných případech pomůže i ingredience, kterou má každý v kuchyni!

Při sprchování si všimnete, že máte v rozkroku tak nějak něco navíc. Je to infekce, nebo snad sexuálně přenosná nemoc? Ve většině případů se za vznikem pupínků neukrývá nic dramatického, nicméně není pupínek jako pupínek. Některý sám zmizí, kdežto jiný si vyžádá složitější léčebný postup. Takže, kdy se bát?

Cysty

Cysty jsou jednou z nejběžnějších forem vaginálních pupíků. Vyvíjejí se jako hrbolky na vulvách nebo vaginální oblasti, a to z důvodu zablokovaných kožních žláz. Pokud jsou dostatečně velké a způsobují intenzivní nepohodlí, mohou být vyříznuty.

Zanícené vlasové folikuly

Tento jev, označovaný za folikulitidu, se často objevuje v genitální oblasti mužů i žen. Obvykle se jedná o infekci, která vyžaduje podávání antibiotik nebo vyříznutí dané oblasti.

Ucpané potní žlázy

Hidradenitis suppurativa je bolestivý stav, který vyplývá z ucpaných potních žláz a který zanechává tvrdé jizvy. Lze ho však léčit pomocí antibiotik a steroidů.

Genitální herpes

Jedná se o virovou pohlavní nemoc, jež je doprovázena svědivými, pálivými a bolestivými příznaky. Genitální herpes přitom může být léčen antivirovými léky.

Genitální bradavice

Infekce lidského papilomaviru způsobuje genitální bradavice. Bez léčby se napadené buňky mohou změnit v rakovinné. Specializované léky se však s tímto stavem vypořádají.

Molusky

Molluscum contagiosum je virová infekce kůže, či výjimečně sliznicových membrán, charakteristická tvorbou bradavičnatých útvarů. Jedná se o bezbolestnou infekci, která produkuje masité, perleťově zbarvené hrbolky ve vaginální oblasti. Inkubační doba, tj. doba od infekce až do objevení lézí, může být od jednoho týdne do šesti měsíců.

Obecně vzato, pupínky na vaginální oblasti mohou přirozeně zmizet v průběhu několika dní, v některých případech však vyžadují zásah lékaře. Primárně udržujte správnou hygienu postižené oblasti, používejte antibakteriální mýdlo a nikdy se pupínků nedotýkejte, abyste infekci nešířily do okolních oblastí.

Také nepoužívejte syntetické spodní prádlo, protože tím jen zvyšujete nepohodlí v postižené oblasti. Mimochodem, sůl přidaná do vody působí jako dobrý sterilizátor. Stejně jako pokrytí pupínků teplým, vlhkým ručníkem (snižuje to podráždění a zánět). O dalším postupu se však poraďte se svým lékařem.

Sperma podle vědců omlazuje pleť a chrání před rakovinou

Kuře s rajčaty

Kuře s rajčaty

5 hlasů
55min 598 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelný salát s rozinkami

8 hlasů
30min 317kJ 35 Kč

Salát z červeného zelí s rozinkami.

Kuřecí maso s kukuřicí a fazolemi

6 hlasů
1h a 30min 530kJ 150 Kč

Vydatné jídlo s kuřecím masem, bílými fazolemi a kukuřicí.

Poradny

Dostanu podporu při výpovědi ze zdravotních důvodů?

Dobrý den, to, zda budete mít nárok na podporu v nezaměstanosti, bude záležet na tom, zda splníte... Více

Aktivita klíšťat a očkování

Dobrý den, klíšťata začínají být aktivní, když průměrné venkovní teploty překonají 5 st. Celsia a... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Partner vás pozitivně ovlivní svými názory. I když se jim zpočátku budete bránit a snaha lpět na starých přesvědčeních vás nemine, nakonec připustíte, že váš protějšek má v jistých ohledech pravdu. Vaše drahá polovička nav&iacut...

Více