Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kupte mu tabulku čokolády. Kakao u mužů zvyšuje touhu

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

8. 12. 2019 | Sex a vztahy

Bílkovina kisspeptin, která je ve větší míře obsažena třeba v kakau, startuje u člověka pubertu a je důvodem, proč je mozek dospívajících posedlý sexem. Vysvětluje také to, proč jsou kakao či čokoláda dlouhodobě považovány za afrodiziakum. Kisspeptin totiž podle nových experimentálních výzkumů výrazně zvyšuje libido u mužů.

Kisspeptin se kóduje podle genu KISS1, proto dostal takové pojmenování, ačkoli s líbáním (anglicky kiss) nemá příliš společného. Nebo možná ne přímo.

Naděje do budoucna?

Nejnovější experimentální výzkumy dokazují, že muži po podání kisspeptinu začnou ve zvýšené míře reagovat na sexuální stimuly a snadněji se psychicky vzruší. Kisspeptin neovlivňuje erekci, ale je jakousi viagrou pro mozková centra sexuality.

„Psychosexuální problémy, jako jsou snížené libido, ovlivňují až každého třetího člověka, a můžou mít devastující vliv na psychickou pohodu jedince i páru. Tyto objevy otevírají dráhu pro kisspeptin jako budoucí lék na tyto problémy, ačkoli k tomu vede ještě dlouhá cesta plná práce,“ tvrdí doktor Alexander Comninos z Londýnské univerzity.

Zase jako zamlada...

Kisspeptin nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky jako třeba testosteron. Tvoří se v těle přirozeně na počátku puberty. S věkem ho ale razantně ubývá. Podávání kisspeptinu by tak mohlo léčit ztrátu libida. Je totiž jedním z hlavních důvodů, proč mladí intenzivně masturbují a myslí jen na sex.

Pokusy s kisspeptinem ale naznačují, že má pozitivní vliv na mozek celkově, zvyšuje pohodu člověka a mohl by přispět také k léčbě depresí. Muži, kteří dostávali kisspeptin, totiž nejenže reagovali zvýšeně na erotické obrázky, ale méně je zajímaly obrázky zobrazující negativní události a katastrofy.

Po několika letech vztahu je sex sedmkrát týdně raritou

Plněný pstruh

Plněný pstruh

11 hlasů
60min 657 kJ 132 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapékané brambory

5 hlasů
1h a 20min 568kJ 125 Kč

Brambory zapečené s mletým masem.

Grilovaná kuřecí prsa

17 hlasů
50min 577kJ 140 Kč

Kuřecí prsa naložená v marinádě.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více