Když to na vás partnerka viditelně hraje

03.02.2023 | Sex a vztahy

Příliš dlouhé milování nebo prostý pocit, že to dnes nepůjde, může vést k tomu, že předstíráte čas od času orgasmus. I přesto, že jsou ženy skvělé herečky, muži celkem schopně dovedou rozeznat divadélko od skutečnosti.

Obavy nejsou na místě

Věděli jste, že orgasmus předstírá celých 70 % žen a dokonce 20 % mužů (1)? Co se týče ženského vyvrcholení, není pravidlem, že bývá součástí každé sexuální stimulace, i kdyby se vám milování líbilo sebevíc. Ženy mají celý proces dosažení orgasmu mnohem složitější, než muži, a proto ženy nedosahují orgasmu tak často, jak si mnozí myslí nebo jak by samy chtěly. Není to však vina partnera a to je třeba si uvědomit. Mnohem snáze dosáhnete vrcholu tehdy, kdy nebudete přemýšlet nad tím, zda není milování už příliš dlouhé, a tedy byste neměla zahrát známé divadélko. Musíte se naučit uvědomit si, že sex je zábavný a krásný i bez dosažení orgasmu a přestat se za tímto cílem honit (2).

„Přítelkyně se mi hned na začátku vztahu svěřila, že orgasmus ještě nikdy neměla. Tedy, alespoň ne při samotném milování. Přesvědčila mě, že to není mojí nešikovností a i tak si to se mnou moc užívá. Po několika letech jsme už docela sehraní a tak se to občas i povede. Je to pak taková pověstná třešnička na dortu, ale určitě si nekazíme náladu, když to prostě nejde,“ vypráví usměvavý Roman (29).

Aspirantky na Oscara

Ženy znají své tělo a měly by vědět, jak se při orgasmu chová. Přesto má mnoho z nich při předstírání sklony přehánět a to je většinou také to, co je prozradí. Ne u každé ženy ten opravdový orgasmus probíhá stejně. Některé křičí, jiné jsou jako myšky, ale co máme všechny společné, jsou vaginální stahy, vztyčené bradavky, rudý obličej a křečovitě zkroucené prsty u nohou (všimly jste si?) (2). A vědí to i muži.

„Pokud se holka udělá a za deset vteřin může pokračovat, je mi jasné, že to na mě hraje. Každý po orgasmu potřebuje stimulaci na chvilku přerušit, a pokud ona ne, nevěřím jí,“ vysvětluje Milan (34).

„Pro mě je znamením toho, že to partnerka hraje, když jenom hlasitě heká a tam dole se nic neděje. Taky nevěřím tomu, když má orgasmus ve stejnou chvíli, jako já. Navíc poměrně často. Zatím jsem s ní o tom nemluvil, ale dost mě to štve. Mám pak dojem, jako by ji to se mnou nebavilo, nebo mívám výčitky, že ji nedokážu uspokojit,“ říká smutně sympatický Pavel (27).

Buďte upřímné

Jedině tak totiž dosáhnete toho, že váš sexuální život bude skvělý. Není třeba mazat mužům med kolem huby a tvrdit, jak to bylo skvělé, když to vidíte jinak. Ničím mu tím neprospějete a sobě také ne. Naučte se komunikovat otevřeně a navzájem si říkejte, co se vám líbí a co ne. Někdy to trvá déle, než bychom si přály, ale pouze tehdy, když jsme uvolněné a nepřemýšlíme nad zbytečnostmi, můžeme zažít tu dlouho očekávanou bouři (3).

Zdroj: (1) www.en.wikipedia.org/wiki/Fake_orgasm, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3894744/, názory dotazovaných, (3) názor autoraSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Budete doslova sršet pokrokovými nápady. Přestože vaše ideje nejsou obvykle zrovna realistické, máte vizi a to se cení! A i když se občas necháte unést, máte dostatek fantazie a představivosti, abyste své nápady dotáhli k dokonalosti. Jen tak dál. Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
118 Příspěvků
Poslední příspěvek 31.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat