Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejsme tak promiskuitní. Více milenců měli i naši rodiče

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

7. 12. 2019 | Sex a vztahy

Ačkoli se odborníci obávali, že odtabuizování sexuality povede k velké promiskuitě, průzkumy napříč generacemi tomu nenasvědčují. Dnešní pohlavně aktivní mladí se v tom totiž rovnají svým babičkám a dědečkům z poválečného populačního boomu. Nejpromiskuitnější jsou jejich rodiče z generace X.

U nich – osob ve věku osmatřicet až třiapadesát let – připadá 16,1 partnera na muže a 10,1 partnera na ženy. V průměru tedy 13,1 sexuálního partnera na osobu.

Výsledky nemusejí být konečné

Generace mileniálů – třiadvacet až sedmatřicet let – má v průměru 11,6 sexuálního partnera, tedy muži 12,9 a ženy 7,4. Zatím. 

Poválečná generace populační exploze ve věku čtyřiapadesát až dvaasedmdesát let končí v průměru s 10,7 partnera. U ní je přitom jako jediné generace téměř jisté, že se číslo výrazně zvyšovat nebude.

Srovnání mileniálů a generace X ale může být zavádějící v tom, že jsou ještě pohlavně aktivní a počty partnerů se u obou můžou měnit, u mileniálů růst více než u generace X.

Přesto se však odborníci shodují na tom, že trendy tomu nenasvědčují a že mileniálové v tomto ohledu zřejmě nijak výrazně nepřesáhnou generaci předchozí.

Další generace na obzoru

Výsledky se opírají o výzkum společnosti euroClinix, která do ní zahrnula dva tisíce osob narozených před rokem 2003. Lidé narození po roce 1995 se řadí k tzv. generaci Z, která však svůj pohlavní život teprve zahajuje. A její příslušníci mají zatím v průměru 5,6 sexuálního partnera.

Z celkového vzorku pak jediného sexuálního partnera za život mělo jen čtrnáct procent dotázaných. A dvě procenta jich naopak mělo více než devadesát.

Po několika letech vztahu je sex sedmkrát týdně raritou

Krůtí paličky

Krůtí paličky

30 hlasů
60min 1029 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Zapékané brambory

5 hlasů
1h a 20min 568kJ 125 Kč

Brambory zapečené s mletým masem.

Grilovaná kuřecí prsa

17 hlasů
50min 577kJ 140 Kč

Kuřecí prsa naložená v marinádě.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více