Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nejsme tak promiskuitní. Více milenců měli i naši rodiče

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

07.12.2019 | Sex a vztahy

Ačkoli se odborníci obávali, že odtabuizování sexuality povede k velké promiskuitě, průzkumy napříč generacemi tomu nenasvědčují. Dnešní pohlavně aktivní mladí se v tom totiž rovnají svým babičkám a dědečkům z poválečného populačního boomu. Nejpromiskuitnější jsou jejich rodiče z generace X.

U nich – osob ve věku osmatřicet až třiapadesát let – připadá 16,1 partnera na muže a 10,1 partnera na ženy. V průměru tedy 13,1 sexuálního partnera na osobu.

Výsledky nemusejí být konečné

Generace mileniálů – třiadvacet až sedmatřicet let – má v průměru 11,6 sexuálního partnera, tedy muži 12,9 a ženy 7,4. Zatím. 

Poválečná generace populační exploze ve věku čtyřiapadesát až dvaasedmdesát let končí v průměru s 10,7 partnera. U ní je přitom jako jediné generace téměř jisté, že se číslo výrazně zvyšovat nebude.

Srovnání mileniálů a generace X ale může být zavádějící v tom, že jsou ještě pohlavně aktivní a počty partnerů se u obou můžou měnit, u mileniálů růst více než u generace X.

Přesto se však odborníci shodují na tom, že trendy tomu nenasvědčují a že mileniálové v tomto ohledu zřejmě nijak výrazně nepřesáhnou generaci předchozí.

Další generace na obzoru

Výsledky se opírají o výzkum společnosti euroClinix, která do ní zahrnula dva tisíce osob narozených před rokem 2003. Lidé narození po roce 1995 se řadí k tzv. generaci Z, která však svůj pohlavní život teprve zahajuje. A její příslušníci mají zatím v průměru 5,6 sexuálního partnera.

Z celkového vzorku pak jediného sexuálního partnera za život mělo jen čtrnáct procent dotázaných. A dvě procenta jich naopak mělo více než devadesát.

Leden je měsícem nevěry. Seznamky pro zadané praskají ve ...

Rybí filé s bílým vínem

Rybí filé s bílým vínem

8 hlasů
45min 552 kJ 155 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Houbové ragú

9 hlasů
35min 226kJ 70 Kč

Pokud máte také rádi houby, ale už nevíte, jak je přip...

Bramborovo-mrkvové placičky

11 hlasů
40min 892kJ 55 Kč

Jednoduchý a rychlý recept na zeleninové placičky, kte...

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více