Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Z muže se stává žena. Co vše obnáší změna pohlaví

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

14.02.2019 | Sex a vztahy

Dříve se transsexualita zaháněla vymítáním, později byla schovávána za jiné psychiatrické choroby, v šedesátých letech získala správné pojmenování a teprve dnes se s ní lidé mohou veřejně svěřovat a za pomoci lékařů si splnit sen o spokojeném životě ve správném těle. Zajímá vás, co obnáší změna pohlaví?

Drahá záležitost

V první řadě musíme říct, že se nejedná o žádný levný výstřelek. Změna pohlaví je složitý a nákladný zásah, který se mnohdy vyšplhá na statisíce korun. V Čechách takové operace provádějí pouze v Praze a v Brně. A právě v Brně provedli lékaři v sedmdesátých letech vůbec první změnu pohlaví, kdy muži vymodelovali z penisu funkční vaginu.

Z ženy mužem a obráceně

Lékaři se shodují, že muži mají při změně na ženské pohlaví oproti ženám jisté výhody. Především je modelace vaginy z penisu jednodušší a ta je následně plně funkční, tedy alespoň do té míry, aby mohla nová žena žít plnohodnotným sexuálním životem. Naproti tomu změna z ženy na muže s sebou přináší jisté nedostatky. Na modelaci penisu se používá tkáň ze zad nebo z předloktí, a to jak kůže, tak svalovina, ovšem plně funkční penis vyrobit nelze a k jeho ztopoření je zapotřebí použít mechanických pomůcek.  

Před operací

Proces přeměny pohlaví je velmi zdlouhavý proces, trvající mnohdy několik let. Předcházejí mu nejen hormonální léčba, ale také četná psychologická vyšetření, při kterých se lékaři přesvědčují, že by případná změna pohlaví mohla opravdu přinést pacientovi klid a plnohodnotný, sebevědomý život. Pacient musí být skálopevně přesvědčen o tom, že chce tímto procesem projít a naprosto změnit svoji identitu. Pokud v jakémkoli ohledu váhá, lékaři operaci neprovedou.

Před samotnou operací je třeba kromě pohlavních orgánů upravit další fyzické aspekty, které muže činí muži a ženy ženami. Podávání hormonů zajistí při změně na muže nárůst vousů a zhrubnutí hlasu, novým ženám naopak vousy růst přestávají. Tyto změny jsou nevratné, tudíž pokud se v průběhu léčby pacient rozmyslí, že operaci nepodstoupí, musí počítat s tím, že změny vyvolané podáváním hormonům nelze vrátit zpět.

Téměř hotovo

Když pacient projde složitým procesem vyšetření, hormonální léčbou a samotnou operací, často se uchyluje k drobnějším úpravám. Nové ženy si nechávají zvětšit prsa, zjemnit rysy obličeje nebo podstupují drobné liposukce za účelem dotvarování postavy, noví muži se naopak svých původních prsou zbavují.

Poslední etapou je změna identity. Pacient si obvykle změní jméno a nadále již žije jako někdo zcela jiný.

Ačkoli požadavků na změnu pohlaví přichází stále více, ne vždy tato změna pomůže pacientovi natolik, jak si sám představoval. Mnohdy je nový vzhled neuspokojí nebo jsou zavrženi rodinou a přáteli. Mnoho případů skončilo tragicky. Lékaři tedy apelují na případné zájemce, aby si vše nechali pořádně projít hlavou, svoje touhy konzultovali se svými lékaři a rodinou a teprve když bude jejich zájem skutečně trvat i několik let, se uchýlili k definitivnímu rozhodnutí.

Každý pátý vousáč je tak posedlý porostem na bradě, že by...

Hrachová polévka

Hrachová polévka

8 hlasů
55min 969 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Studená polévka z avokáda

10 hlasů
25min 376kJ 70 Kč

Letní osvěžující polévka.

Barevná fazolová polévka

11 hlasů
40min 270kJ 70 Kč

V jednoduchosti je síla, obojí se týká této polévky: j...

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vztahem se prožene menší přeháňka. Budete mít totiž pocit, že se vám váš partner vzdaluje. Strach však plodí negativní pocity a neustálým uháněním rozhodně nic nezachráníte. V klidu si s protějškem promluvte. Uvidíte, že ...

Více