Muži pravděpodobně chtějí sex víc než jídlo

Máte doma partnera, který při milování myslí na jídlo, nebo se jím v rámci milostným hrátek rád obklopuje? Vědci tvrdí, že to pravděpodobně nemusí být jeho vina!

To, že láska prochází žaludkem, je všeobecně známá věc. Stejně jako fakt, že milování a jídlo k sobě prostě patří. A teď si představte, co se asi musí odehrávat v mysli hladovějícího muže, jehož libido je od přírody silné? Tipněte si, čemu dá přednost! Bude to sex, nebo potrava? Vědci odhalili odpověď!

Jídlo, nebo sex?

Studie, kterou publikoval magazín Nature a na které se podíleli britští a američtí výzkumníci, poodhalila, že sex pro muže není vším. Do místnosti totiž zavřeli skupinku několika pánů a atraktivních dam, přičemž dobrovolníci měli k dispozici pouze čistou vodu. Několik hodin tak hladověli, a aby to měli ještě těžší, vědci jim sem tam nějaké to jídlo ukázali. Zatímco účastnice studie se s odepřeným příjmem potravy vypořádaly poměrně hladce, pro muže to byla zkouška ohněm.

V prvních hodinách si sice se sexy ženami povídali, a došlo samozřejmě i na flirt, ale hlad je prostě hlad. Většina mužů s koketováním přestala ve chvíli, kdy už situace byla neúprosná. Na otázku vědců, co by dotyční dělali, pokud by se jedna z přítomných žen svlékla a nabídla jim sex, většina odpověděla, že v takovém případě by přednost dala jídlu.

Otázka nedostatečné energie

„Tato studie nám pomohla pochopit rozmanitost lidské sexuality, sexuální orientace a priorit v rámci pohlaví,“ nechal se slyšet psycholog a spoluautor studie Scott Emmons s tím, že takto je mužský mozek zkrátka od přírody „nastaven“. Možná je to ale celé tak, že muži jídlo vnímají jako zdroj energie, kterou potřebují proto, aby vůbec sex mohli mít. Mimochodem, ženy by v podobných nouzových situacích „braly“ spíš nastavenou náruč a vlídné slovo.

Ať už je pravda jakákoli, složení jídelníčku má prokazatelně vliv nejen na celkový zdravotní stav člověka, ale také na jeho sexuální život. Nutriční specialisté, mezi které patří i americký expertka na zdraví a detoxikaci Alexandra Jamieson, zastávají názor, že to, jak člověk přemýšlí o jídle, tak se staví k sexu. Tato odbornice hlásá, že pokud jednoduše nemáte pocit, že si vaše tělo zaslouží potěšení (byť ve formě něčeho dobrého), pak se ho nedočkáte, nebo si ho neužijete ani v rovině fyzické.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat