Upřímné sténání při sexu vede k dosažení orgasmu

02.06.2021 | Sex a vztahy

Většina lidí při sexu vydává velmi specifické zvuky. Sténání je přitom velmi výbornou komunikační pomůckou. Při sexu je to ale významný komunikační nástroj, který může pomoci oběma partnerům dosáhnout orgasmu.

Nic totiž psychosexuálně zdravého jedince nevzruší více, než když má jeho partner ze sexu s ním potěšení. Sténání je silně vzrušující. Musí být ale přirozené. Zapomeňte na porno a jeho nahrané a nepřirozené zvuky. Ty jsou naopak asexuální, demotivují, vzrušení oslabují a dosažení orgasmu oddalují.

Hlavně přirozeně

Jestli je sexuální sténání pro mozek druhých lidí neignorovatelné, tak je nahrané a nepřirozené sténání dokonalou brzdou orgasmu. U mnoha lidí je to také mluvení a přímé povely. I v tom se ale lidé liší. Někteří vyloženě vyžadují slovní komunikaci, druhým brání přestat myslet a ponořit se do sexu.

„Sténání může být nástroj, jak vést partnera v tom, co se nám líbí, čeho chceme více a čeho méně…. Sexuální zvuky slouží jako posilování vzrušení,“ tvrdí sexuoložka profesorka Zhana Vrangalovová z New York University.

Pozor na ticho...

„Hlavním přínosem sexuálních zvuků je, pokud jsou upřímné a opravdové, že představují to, že partner není odpoutaný a lhostejný. V tomto smyslu je jakýkoli zvuk lepší než úplné ticho,“ míní psycholog doktor Aaron Ben-Zeey v článku pro Psychology Today.

Sténání a hlasité zvuky provázejí častěji vzrušení žen, i když ani mezi muži není málo těch, kteří při souloži doslova řvou. Hlasité projevy jsou přirozené. A pokud jsou opravdové a upřímné, velmi posilují vzrušení obou partnerů. Ženy se ho však naučily obratně fingovat a často jím manipulují s partnerem, když nemohou samy dosáhnout orgasmu, pomocí zahrané rozkoše stimulují partnera tak, aby vyvrcholil dříve.

Veškeré názory a tvrzení jsou dílem autora článku. Případné citace jsou uvedeny.


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Protějšek ocení vaši zásadovost a přesnost. Dokážete mu, že za svými názory si stojíte a nenecháte se zviklat ani párem koní. Tyto vlastnosti jsou obzvláště ve vztahu velice ceněné. Netrpíte náhlými změnami postoje a vá&s... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

261 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:19
140 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:16
70 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:13

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat