Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Když jsme nevyspaní, tak máme častěji sex bez ochrany

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

14. 6. 2019 | Sex a vztahy

Nedostatek spánku souvisí se zhoršenými funkcemi mozku. Těžce nevyspaný mozek se chová stejně jako ten opilý. Není tedy divu, že opilí a nevyspaní lidé mají stejně špatné reakce a úsudek. Ze studie vědců z Pensylvánie vyplývá, že nevyspaný mozek teenagerů zvyšuje rizikové chování při sexu. Mladí lidé, kteří nespí dostatečně, mnohem častěji podnikají rizikové formy sexu.

Protože nevyspaný mozek jim brání rozhodovat se rozumně a s jasnou myslí. Přitom právě teenageři často spánek šidí více než ostatní věkové vrstvy dospělých. Bohužel se pak chovají stejně, jako by byli na drogách či alkoholu.

Sexuologové z RAND Corporation v Pensylvánii sledovali 1 850 teenagerů po čtyři roky do jejich devatenácti let věku. Sledovali spánkový režim a také pohlavní aktivity adolescentů. Jen něco málo přes čtvrtinu mladistvých spalo každou noc dostatečně. Mezi teenagery, kteří spali dostatečně a nedostatečně, nebyl rozdíl v tom, jestli mají sexuální život a jak často souloží. Ale rozdíl byl v tom, jestli používají kondom při náhodném sexu. Vyspaní teenageři dvakrát častěji než ti nevyspaní.

„Nedostatečný spánek může zvýšit rizikové sexuální chování u mladistvých tím, že nevyspaný mozek má horší schopnost rozhodování a jedná impulzivněji,“ tvrdí jedna z autorek studie doktorka Wendy Troxel.

Špatná zpráva pro slast

Nedostatek spánku se ovšem také negativně projevuje na kvalitě sexu. Vědci z Floridy totiž prokázali, že lidé spící alespoň osm hodin denně mají nejkvalitnější sexuální život a také nejvíce orgasmů. A to jednoduše proto, že spánek podporuje tvorbu testosteronu v těle, a tím posiluje chuť se milovat i schopnost vzrušit se a vyvrcholit.

Profesorka Laurie Mintz z University of Florida zjistila, že lidé spící minimálně osm hodin denně mají kvalitnější pohlavní život. Ženy jsou odpočaté a mají silnější libido, muži mají vyšší hladinu testosteronu v krvi a nižší hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi, takže dosahují kvalitnější erekce a mají více energie pro soulož.

„Mnoho žen se potýká s nedostatkem chuti na sex. Snaží se zvládnout různé požadavky života – práci a děti. Cítí se unavené a stresované. Nedostatek spánku snižuje chuť na sex a nedostatek sexu způsobuje nekvalitní spánek, takže je to začarovaný kruh,“ tvrdí profesorka Mintz.

Tohle při orálním sexu nedělejte, pokud si o to muži sami...

Hovězí plátky se žampióny

Hovězí plátky se žampióny

7 hlasů
1h a 15min 522 kJ 195 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát se zelenými fazolkami

9 hlasů
25min 268kJ 79 Kč

Recept na zdravý salát z lusků a sýra Feta.

Pivní polévka

16 hlasů
45min 905kJ 85 Kč

Sytá polévka z černého piva.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více