Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Když jsme nevyspaní, tak máme častěji sex bez ochrany

Miluje svoji moudrou babičku a její koláče. Zuří nad neochotou prodavačů pomoci a nejí koprovku. Její sen je projet Jižní Ameriku.

Zobrazit další články autorky

14. 6. 2019 | Sex a vztahy

Nedostatek spánku souvisí se zhoršenými funkcemi mozku. Těžce nevyspaný mozek se chová stejně jako ten opilý. Není tedy divu, že opilí a nevyspaní lidé mají stejně špatné reakce a úsudek. Ze studie vědců z Pensylvánie vyplývá, že nevyspaný mozek teenagerů zvyšuje rizikové chování při sexu. Mladí lidé, kteří nespí dostatečně, mnohem častěji podnikají rizikové formy sexu.

Protože nevyspaný mozek jim brání rozhodovat se rozumně a s jasnou myslí. Přitom právě teenageři často spánek šidí více než ostatní věkové vrstvy dospělých. Bohužel se pak chovají stejně, jako by byli na drogách či alkoholu.

Sexuologové z RAND Corporation v Pensylvánii sledovali 1 850 teenagerů po čtyři roky do jejich devatenácti let věku. Sledovali spánkový režim a také pohlavní aktivity adolescentů. Jen něco málo přes čtvrtinu mladistvých spalo každou noc dostatečně. Mezi teenagery, kteří spali dostatečně a nedostatečně, nebyl rozdíl v tom, jestli mají sexuální život a jak často souloží. Ale rozdíl byl v tom, jestli používají kondom při náhodném sexu. Vyspaní teenageři dvakrát častěji než ti nevyspaní.

„Nedostatečný spánek může zvýšit rizikové sexuální chování u mladistvých tím, že nevyspaný mozek má horší schopnost rozhodování a jedná impulzivněji,“ tvrdí jedna z autorek studie doktorka Wendy Troxel.

Špatná zpráva pro slast

Nedostatek spánku se ovšem také negativně projevuje na kvalitě sexu. Vědci z Floridy totiž prokázali, že lidé spící alespoň osm hodin denně mají nejkvalitnější sexuální život a také nejvíce orgasmů. A to jednoduše proto, že spánek podporuje tvorbu testosteronu v těle, a tím posiluje chuť se milovat i schopnost vzrušit se a vyvrcholit.

Profesorka Laurie Mintz z University of Florida zjistila, že lidé spící minimálně osm hodin denně mají kvalitnější pohlavní život. Ženy jsou odpočaté a mají silnější libido, muži mají vyšší hladinu testosteronu v krvi a nižší hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi, takže dosahují kvalitnější erekce a mají více energie pro soulož.

„Mnoho žen se potýká s nedostatkem chuti na sex. Snaží se zvládnout různé požadavky života – práci a děti. Cítí se unavené a stresované. Nedostatek spánku snižuje chuť na sex a nedostatek sexu způsobuje nekvalitní spánek, takže je to začarovaný kruh,“ tvrdí profesorka Mintz.

Většina mužů po padesátce už je neplodná i pro umělé oplo...

Špenátová polévka

Špenátová polévka

16 hlasů
30min 325 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Vepřová "čína"

20 hlasů
50min 357kJ 100 Kč

Každý si pod pojmem čína vybavíme něco jiného. Takže t...

Kmínové brambory se slaninou

10 hlasů
50min 870kJ 40 Kč

Recept na opečené brambory s kmínem a anglickou slanin...

Poradny

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Mám žádat o prodloužení nemocenské nebo ID?

Dobrý den,podpůrčí doba - tedy doba, po kterou je vypláceno nemocenské - činí maximálně 380 kalen... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více