Za snížené libido starších žen často může partnerova impotence

30.11.2019 | Sex a vztahy

Impotence vážně poškozuje kvalitu života muže. Znemožňuje mu provozovat pohlavní styk a většinou souvisí s potížemi oběhové soustavy. Zhoubně však nepůsobí jen na psychiku muže, ale také na psychiku a sexuální život partnerky. Ta totiž kvůli poruše erekce přichází často o své libido.

Kámen úrazu je v komunikaci

Platí to hlavně pro vztahy, v nichž partneři nedokážou efektivně komunikovat o svých problémech. Sex při poruše erekce je pro ženu méně uspokojivý. A protože se zároveň dostavuje snížená hladina pohlavních hormonů, žena přichází o chuť na sex.

„Pokud má žena potíže v sexu, může k tomu přispívat zdravotní stav jejího partnera,“ tvrdí autorka výzkumu doktorka Holly Thomasová z University of Pittsburgh.

Za všechno mohou muži?

Její tým prováděl soukromé rozhovory i debatní kroužky se stárnoucími ženami, cílem bylo odhalit, proč přicházejí o libido. Nejčastěji přitom uváděly právě partnerovu poruchu erekce, což autory překvapilo.

„Muži se kvůli tomu někdy přepnou do obranné polohy, viní ženu, jsou naštvaní nebo se stydí. Několik žen popsalo, jak už vzdaly debaty o erekci, raději se také vzdaly vlastních potřeb a tužeb,“ tvrdí doktorka Thomasová.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

32 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
39 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
113 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat