Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolí vás po sexu břicho: Někdy za to může přílišná vášeň, jindy vážné choroby

28.12.2019 | Sex a vztahy

Nejedna žena jistě zažila bolest břicha po milostných hrátkách se svým partnerem. Ačkoli nad tím často mávneme rukou, bolesti tohoto typu nejsou zcela normální. Jestliže se týkají i vás, zpozorněte!

Na velikosti záleží

Jednou z nejčastějších příčin bolesti pánevního dna po sexuálním styku, je velikost partnerova „nádobíčka“ a také pozice, kterou pár pro milování zvolí. Je-li partner obdařen větším penisem, může docházet k podráždění ženina čípku, což má za následek bolest, která přichází bezprostředně po milování (ve fázi vzrušení si ji příliš neuvědomujeme) a může přetrvávat i několik dní. Také při polohách, kdy dochází k hlubšímu průniku penisu do pochvy, může být následkem bolest. Pokud však máte dojem, že se vás tyto případy netýkají, měly byste se o tom zmínit svému gynekologovi.

Cysta

Mnoho žen také trápí, aniž by to tušily, cysty na vaječnících. Jedná se dutinu, která mnohdy vznikne a následně se vstřebá, aniž bychom to tušily. Někdy ale cysty způsobují velmi nepříjemné, křečovité bolesti v oblasti břicha, nezřídka se koncentrující v jedné straně podbřišku.

Vaginální suchost

Bolestivost břicha po sexuálním styku může být také reakcí na vaginální suchost. Tu má často na svědomí menopauza nebo užívání antikoncepce. Vhodné je použití lubrikačních gelů nebo jiných, dostupných zvlhčovadel sliznice. Při vaginální suchosti styk s partnerem způsobuje nejen bolesti, ale také podráždění sliznice, která je pak náchylnější k infekcím. 

Děložní myom

Dalším případem, kdy se můžeme setkat s bolestmi břicha, jsou děložní myomy zvané fibromy. Jde o nezhoubnou formu nádoru, který může v závislosti na svém umístění způsobovat křeče a bolest v dutině břišní. Zkušený gynekolog je však schopen fibromy poměrně snadno odhalit.

Zánět

V neposlední řadě jsou zánětlivá onemocnění dělohy, vaječníků a všech součinných orgánů. Nezřídka bývají příčinou bolestí, které se sice pohlavním stykem umocňují, ale nemizí. Trápí-li vás kromě bolesti například ještě jiné obtíže, jako je pálení, svědění či výtok, příčina bude nejspíš zde.

Místa v domě stvořená pro partnerské hrátky

Noky s kedlubnovým zelím a slaninou

Noky s kedlubnovým zelím a slaninou

10 hlasů
1h a 5min 602 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Super jednoduché fazole

13 hlasů
60min 726kJ 70 Kč

Kombinace tři druhů fazolí a konzervovaných rajčat.

Zeleninová polévka

2 hlasy
35min 94kJ 75 Kč

Jednoduchý zeleninový vývar s bylinkami.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více