Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolí vás po sexu břicho: Někdy za to může přílišná vášeň, jindy vážné choroby

28.12.2019 | Sex a vztahy

Nejedna žena jistě zažila bolest břicha po milostných hrátkách se svým partnerem. Ačkoli nad tím často mávneme rukou, bolesti tohoto typu nejsou zcela normální. Jestliže se týkají i vás, zpozorněte!

Na velikosti záleží

Jednou z nejčastějších příčin bolesti pánevního dna po sexuálním styku, je velikost partnerova „nádobíčka“ a také pozice, kterou pár pro milování zvolí. Je-li partner obdařen větším penisem, může docházet k podráždění ženina čípku, což má za následek bolest, která přichází bezprostředně po milování (ve fázi vzrušení si ji příliš neuvědomujeme) a může přetrvávat i několik dní. Také při polohách, kdy dochází k hlubšímu průniku penisu do pochvy, může být následkem bolest. Pokud však máte dojem, že se vás tyto případy netýkají, měly byste se o tom zmínit svému gynekologovi.

Cysta

Mnoho žen také trápí, aniž by to tušily, cysty na vaječnících. Jedná se dutinu, která mnohdy vznikne a následně se vstřebá, aniž bychom to tušily. Někdy ale cysty způsobují velmi nepříjemné, křečovité bolesti v oblasti břicha, nezřídka se koncentrující v jedné straně podbřišku.

Vaginální suchost

Bolestivost břicha po sexuálním styku může být také reakcí na vaginální suchost. Tu má často na svědomí menopauza nebo užívání antikoncepce. Vhodné je použití lubrikačních gelů nebo jiných, dostupných zvlhčovadel sliznice. Při vaginální suchosti styk s partnerem způsobuje nejen bolesti, ale také podráždění sliznice, která je pak náchylnější k infekcím. 

Děložní myom

Dalším případem, kdy se můžeme setkat s bolestmi břicha, jsou děložní myomy zvané fibromy. Jde o nezhoubnou formu nádoru, který může v závislosti na svém umístění způsobovat křeče a bolest v dutině břišní. Zkušený gynekolog je však schopen fibromy poměrně snadno odhalit.

Zánět

V neposlední řadě jsou zánětlivá onemocnění dělohy, vaječníků a všech součinných orgánů. Nezřídka bývají příčinou bolestí, které se sice pohlavním stykem umocňují, ale nemizí. Trápí-li vás kromě bolesti například ještě jiné obtíže, jako je pálení, svědění či výtok, příčina bude nejspíš zde.

Muži s vousy jsou sexuálně přitažlivější

Králík na víně

Králík na víně

15 hlasů
1h a 20min 831 kJ 144 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilované makrely

5 hlasů
45min 824kJ 200 Kč

Už se těšíte na grilování? Grilovat můžete i doma.

Filé zapečené s pórkem

10 hlasů
45min 461kJ 140 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou - skvělá kombinace.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více