Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Přistiženi dětmi při milování

1. 6. 2020 | Sex a vztahy

Jednou zapomenete zavřít dveře ložnice a hned se dostanete do situace, která je pro vás dost nepříjemná. Dítě vidělo vlastní rodiče při sexu! Tak což o to, ono se s tím srovná, ale co vy? Máte připravenou adekvátní odpověď?

Slastné chvilky s partnerem, zvlášť v rodině, kde jsou děti, člověk aby pohledal. Jen zřídka se poštěstí mít na sebe klid. Ale když už k tomu dojde, je to pecka. Necháváte se unést okamžikem a tušíte, že chybí jen pár minut k tomu, aby přišel orgasmus. Jenže na ten bohužel vůbec nedojde. Fakt smůla, když se u postele zjeví dítě v pyžamu a chce společnost/napít/uchlácholit, nebo se dožaduje pozornosti z čisté zvědavosti. Co teď? Jasně, že začnete litovat toho, že ložnice nebyla zamčená, ale pozdě bycha honit.

Tragédie, nebo příležitost k vyjednávání?

Ještě než si posbíráte své oblečení a začnete vymýšlet tisíc obhajob a vysvětlení, zdržte se přehnané a agresivní reakce. Podle psychologů je nejlepší, když se nejprve pokusíte v klidu nadechnout a vydechnout. Afektované chování ničemu nepomůže. Dále nepředpokládejte, že vaše dítě vidělo všechno. Předškolní dítě si není vědomo toho, co se děje. Proto se většina tříletých ratolestí spokojí s tím, že se máma a táta objímali, protože se mají rádi. Tenhle argument vám však neprojde, pokud dítko nastoupilo do školy.

Přístup sexuálně inteligentních rodičů

Nepokoušejte se vymýšlet si něco o opylování květin včelami a dál připodobňovat sex k příkladům ze zvířecí říše. Sexuologové se shodují, že ratolest starší pěti let si zaslouží vědět pravdu – pochopitelně úměrně svému věku. Pokud se hned nedožaduje odpovědí, nechte všechno uzrát do druhého dne. Možná s tím přijde dokonce i samo. Rozhovor s ním zbytečně neprodlužujte, omezte se na jednoduché a věcné věty. Využijte toho, co už dítě o sexu ví.

Zkouška pro všechny. Takhle ji ustojíte!

„Pamatuješ, jak jsme spolu mluvili o tom, jakým způsobem děti přicházejí na svět? Víš, z tohoto důvodu máme na našich dveřích zámek. Omlouvám se, měli jsme ho s tatínkem použít.“ Citlivý přístup je v tomto případě důležitý, neboť se jedná o první zkušenost potomka se sexem.

Vinou toho, co vidělo, může být zmatené, takže je třeba mu nastínit, že milování je normální a běžnou součástí života dospělých lidí. „Všichni tátové a mámy se objímají, hladí a pusinkují. Jedná se o důkaz lásky.“ Během rozhovoru působte klidně a maskujte nervozitu. Dítě ji vycítí, čímž získá dojem, že jde o téma, které je tabu a ostudné. Tak to ale není.

Nevyhýbejte se tématu

S dítětem se o sexu má mluvit, a pokud jste to ještě neudělali, když na svém narozeninovém dortu sfouknulo osmou či devátou svíčku, čekali jste příliš dlouho. V každém případě to berte tak, že mu jdete příkladem. Nedělejte nic, co byste nechtěli, aby v dospělosti opakovalo po vás.

Smyslné pracovní profese dle seznamky

Dušené rybí filé

Dušené rybí filé

16 hlasů
55min 425 kJ 200 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pstruh plněný citrónem

21 hlasů
35min 792kJ 240 Kč

Jestli máte rádi pstruhy, vyzkoušejte tento chutný rec...

Hovězí guláš

14 hlasů
2h a 20min 374kJ 200 Kč

Správný guláš se neobejde bez většího množství cibule.

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více