Podivné chování těla při sexu

Tělo se omámí, vulva překrví a prsa zvětší. No vážně! Při příštím sexu omrkněte dekolt a uvidíte sama! A proč při orgasmu dochází ke stahům vašich nejintimnějších míst?

Všichni víme, že sex je příjemný a úžasný. Tak nějak musí být. Koneckonců, vždyť na něm závisí plození potomků a tedy i budoucnost příštích generací! Přemýšlela jste někdy nad tím, co se během těch vášnivých chvilek děje s tělem? Naprosto pozoruhodných změn není zrovna málo. Nevěříte?

Ach, to opojné omámení

Bez ohledu na konkrétní milostnou polohu a okolní světelné podmínky se při fyzickém projevu lásky cítíte být ke svému partnerovi doslova připoutaná. Také aby ne, vždyť z jeho tělesné blízkosti jste zcela omámená! Jak to? Za tyto jedinečné pocity mohou hormony, jmenovitě pak adrenalin, dopamin a oxytocin (2). Konkrétně dopamin sehrává důležitou roli v párovém spojení. Zesiluje touhu a prohlubuje lásku (2).

Zázrak! Mám větší ňadra!

Že má milování přímý vliv na krevní oběh, neboť ho pořádně rozproudí, to je všeobecně známý fakt. Věděla jste, že se ženská vulva při erotických hrátkách doslova překrví, čímž se nejen poněkud zvětší, ale i zpevní? Alespoň tak to uvádí britská národní služba National Health Service (3), která poskytuje zdravotní péči občanům Spojeného království bez ohledu na to, zda za ni mohou zaplatit. Mimochodem, podle expertů působících v této instituci se nezvětší jen vulva, ale i ňadra. A to prý o celých 25 procent!

Červené skvrny jako obvyklý jev

Někdo má na pokožce podivné rudé fleky po celou dobu, zatímco jinému se takové „mapy“ objeví až po orgasmu. Buď jak buď, může za ně vyšší krevní tlak a rozšířené cévy. Když už přišla řeč na to vyvrcholení, jistě jste mnohokrát zaregistrovala intenzivní stahy vaginy, ke kterým dochází s odstupem zhruba 0,8 sekundy (4). Někdy je jich málo, jindy více – vše záleží na síle orgasmu. A děje se to proto, že se tělo snaží zabránit úniku semene a zvýšit šance na oplodnění. Příroda vážně myslí na všechno…

Zdroje: (1) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4449495/, (2) www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK535451/, (3) https://www.nhs.uk/common-health-questions/sexual-health/, (4) www.pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7181645/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:25
10 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:45

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat