REDAKČNÍ TESTOVÁNÍ: Zadeček pěkně v suchu. A ekologicky!

27.06.2019 | Testování

Pokud jste novopečenou maminkou nebo novopečeným tatínkem, už moc dobře víte, kolik plínek je za den schopný spotřebovat váš drobeček. Vzhledem k tomu, že většina rodičů sahá po plenkách papírových, množství odpadu v domácnosti utěšeně narůstá. A ekologie jde stranou. Naštěstí existují i plenky, které dokážou přírodu šetřit. A právě ty jsme otestovali v našem redakčním testování.


Celkové hodnocení: 97%

Hodnocení: 34 testerek


Těmi plenkami jsou Monperi Eco Comfort a otestovali jsme je v redakci na třech malých dobrovolnících (ne že bychom jim dali vzhledem k jejich věku na výběr). Zorčinu synovci Tadeáškovi, synkovi naší spřátelené bloggerky Nellie_Step Samuelovi a Kačence – dcerce naší kamarádky Táni. A jak byli malí testeři (a hlavně jejich maminky) spokojení?

Jde o zdraví i přírodu


Hledáte plenky, které jsou šetrné nejen k dětské pokožce, ale i k životnímu prostředí? Pak jsou pro vás Monperi Eco Comfort jako dělané!

Když jsem Kačenku čekala, byla jsem přesvědčená, že budu používat jen a jen látkové plenky. Akorát realita mě trochu zaskočila. Nejenže jsem zjistila, že mi vůbec nestačí zásoby plen, co jsem nakoupila, ale navíc bych vlastně skákala jen kolem pračky a ne kolem Káti. Takže přišly ke slovu pleny papírové,“ popisuje Táňa. Ačkoli to bylo pohodlné, když jen měnila plenky bez námahy s praním a žehlením, přece jen se podle jejích slov nedobře koukalo na hromady v koši. „Nikdy bych nevěřila, kolik odpadu každý den vyprodukuje několikakilové miminko. Vždycky jsem byla zvyklá všechno poctivě třídit a najednou pomalu nestíháte běhat k popelnici. Takže jsem se začala koukat po ekologičtějším řešení,“ říká mladá maminka.

Také Tadeáškovi rodiče před narozením syna přemýšleli, jaké pleny budou používat. „Rozhodli jsme se rovnou od začátku najet na model ‚doma látkové, venku papírové‘. A docela se nám daří to dodržovat, i když někdy papírové pleny přece jen převažují. Kromě toho, že jsme chtěli pleny šetrné k přírodě, jsme se koukali i na takové, které budou co nejméně ‚chemické‘. Přece jen dítě absorbuje pokožkou spoustu látek, se kterými by nemělo ani přijít do styku,“ popisuje Zorčin bratr, pyšný tatínek malého Tadeáška.

Vyrážky jsou minulost

A právě obě kritéria, která při výběru plen pro svá miminka jistě řeší i další novopečení rodiče, splňují testované plenky Monperi Eco Comfort. Jedná se totiž o hypoalergenní, ekologicky šetrné jednorázové dětské plenky, které jsou vyrobeny z trvale udržitelných, environmentálně šetrných zdrojů. Buničina v plenkách pochází z šetrně obhospodařovatelných lesů (FSC). Neobsahují chlor (jsou běleny metodou TCF), parfemaci, latex ani ftaláty.


Zadeček v suchu celou noc? S plenkami Monperi Eco Comfort žádný problém!

Navíc díky absenci zbytečných chemikálií jsou plenky Monperi hypoalergenní. „Po těchto plenkách se Samuelkovi netvořily žádné opruzeniny, jako tomu bylo mnohdy u plen jiných značek. Takže za nás jsou tyto pleny jednoznačně super,“ chválila boggerka Nellie_Step, která s naší redakcí spolupracuje.

Zvláště teď v létě jsou asi plenková vyrážka a opruzeniny tématem spousty rodičů, nás nevyjímaje,“ popisuje Táňa. Plenky Monperi díky superabsorpčnímu systému ihned odvádějí moč od pokožky dítěte a tím ji udržují nejen suchou, ale také chráněnou před vyrážkami. Navíc perforovaná vrstva efektivně a rovnoměrně rozvádí moč a umožňuje cirkulaci vzduchu uvnitř pleny. Absorpční systém se ovšem osvědčil i jinak. „Díky velké savosti mám u plenek jistotu, že v noci neprotečou. Další plus je absorpční proužek, který ukazuje, zda je plenka na vyměnění, nebo ne,“ chválí Nellie_Step.

Sedí skvěle


Plenky Monperi Eco Comfort v našem testování jednoznačně uspěly!

Plenky mají navíc měkké manžety kolem nožiček, které nejen brání protečení, ale také poskytují děťátku maximální pohodlí. „Dokonce i tomu našemu divochovi, co se pořád mele a nejspíš z něj bude nějaký sportovec podle toho, jak neustále kope nožičkama, plenky skvěle padnou a drží,“ usmívá se (poměrně) novopečený Tadeáškův táta. K dokonalému přilnutí k dětskému tělíčku ostatně kromě manžet přispívá i pružný bederní pas a snadné uchycení plenek pomocí suchého zipu.

S plenkami Monperi Eco Comfort jsme se Samuelkem vážně moc spokojení,“ uzavírá Nellie_Step. A přidává se k ní i Táňa: „Monperi pro mě byly docela překvapení. Nebylo to pro mě první setkání s ekologickými plenkami, ale rozhodně nejlepší! Už jsme totiž s Káťou jedny ekopleny zkusily a bylo to docela zklamání, protože vůbec nedržely a po pár nehodách jsem jim musela dát sbohem. To Monperi jsou prostě skvělé a my u nich zůstaneme.“

Více informací na www.monperi.czZdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít tendenci věnovat veškerou svou pozornost své práci a kariéře obecně. Jenže to se nesetká s přílišným pochopením ze strany vašich nejbližších, kteří se budou cítit, jako byste je zanedbávali. Vy naopak budete bojovat s pocitem, že se vaši pozornost snaží odpoutat od něčeho, co je pro vás aktuálně velmi důležité, a tak příle... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

106 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
55 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat