TESTOVÁNÍ: Bezlepkové stravování jako zábava

30.11.2021 | Testování

Kvalitní suroviny, skvělá chuť a žádný lepek. Že něco takového není možné? Z těchto dobrot bez glutenu nebo i laktózy si vybere každý, kdo se stravuje „jinak“. Kterých 35 testerek na vlastní chuťové buňky pozná, že bezlepková dieta nemusí být nudná?Lepek má dobrou i špatnou pověst. Jedná se o protein přirozeně se vyskytující v některých obilovinách včetně pšenice, ječmene a žita. Funguje jako pojivo, drží jídlo pohromadě a dodává mu flexibilní, „natahovací“ kvalitu. Bez něj by se kupříkladu těsto na pizzu nedalo házet do vzduchu a různě natahovat.

Lepek také může působit jako prebiotikum, které vyživuje „dobré“ bakterie v našem těle. (Arabinoxylan oligosacharid je prebiotický sacharid získaný z pšeničných otrub, u kterého bylo prokázáno, že stimuluje aktivitu bifidobakterií v tlustém střevě.) Na lepku ale není skvělé to, že u určitých jedinců způsobuje vážné vedlejší účinky.

Gluten není pro každého

Někteří lidé jej vnímají jako toxin, který spouští přehnanou reakci imunitních buněk. Pokud nevědomky citlivá osoba v konzumaci lepku pokračuje, vytváří to jakési bitevní pole vedoucí k zánětu. Nežádoucí projevy se pak pohybují na škále od únavy, nadýmání, zácpy a průjmu až po podvýživu nebo poškození střev, jak je patrné u autoimunitní poruchy zvané celiakie.

Dobrou zprávou je, že odstranění lepku ze stravy negativní účinky konzumace uvedeného proteinu zmírňuje a odstraňuje. Kde kdo si však láme hlavu nad tím, z čeho vlastně vařit a co jíst. Naštěstí to v dnešní době plné možností není vůbec žádný problém. Stačí, když víte, po čem sáhnout. Co si takhle upéct něco skvělého k odpolední kávě nebo pojmout letošní vánoční pečení trochu jinak? S online kuchařkou a produkty od Freee Doves Farm to půjde velice snadno.

Kynuté koláče bez lepku

Budete potřebovat 100 g teplé vody, 7 g psylia (na chvíli dejte do teplé vody, ať nabobtná), 330 g acidofilního mléka, 2 vejce, 90 g tuku Hery (rozpuštěné, ne horké), špetku soli, 40 g cukru, citronovou kůru, 450 g Freee Doves Farm samokypřicí směsi, půl sáčku sušených kvasnic a kompotované ovoce.

Výrobky od britské společnosti Freee Doves Farm jsou vyrobené bez lepku, bez pšeničného deproteinovaného škrobu, sójové mouky, lupinové mouky, ztužených tuků, ořechů, mléka, kaseinu, vajec, lepku a sóji. Neobsahují chemické přísady a jsou vhodné pro vegetariány a vegany.

Těsto dobře vypracujte a nechte asi 40 minut kynout. Po vykynutí jej rozprostřete na vymazaný plech (je řidší) a nechte opět asi čtvrt hodiny kynout. Následně povrch poklaďte ovocem a posypte posypkou. Pečte na 170°C, až jsou okraje i spodek koláče růžové. Z dávky se dají upéct dva plechy koláčů nebo 4 frgály. Bezlepková dieta skutečně nemusí být fádní a stereotypní. Výsledky pečení se správnými surovinami naopak bývají velmi chutné a i zdánlivě nedostupná dobrůtka v bezlepkové variantě, jako třeba rybízové donutky, nemusí být vůbec složitá, když víte jak na to. Vybírat je opravdu z čeho a třeba takový biskupský chlebíček paní Halatové patří ke klasikám.

Jíte a pečete ve velkém? Pak vám jistě přijde vhod balíček v hodnotě 695 korun, který obsahuje:

1x Nairns Ovesné sušenky s čokoládou bez lepku,

1x Nairns Ovesné sušenky s čokoládou a kokosem bez lepku,

 

 

 

 

1x Freee Doves Farm Samokypřící směs bílou bez lepku 1kg,

1x Freee Doves Farm Směs bílou 1 kg,

1x Coppenrath Kakaové Coooky bez lepku a bez laktózy,

1x Coppenrath King Cooky bez lepku a bez laktózy,

 

1 x Freee Doves Farm chlebová směs bílá bez lepku 1kg

1 x Freee Doves Farm chlebová směs tmavá bez lepku 1kg

 

 

 

 

Produkty Freee Doves Farm směsi a mouky jsou bez obsahu deproteinovaného škrobu, sóji a lupiny, a proto jej ocení i přísní alergici.

Další informace nalezte na internetových stránkách www. dovesfarm.cz

TESTOVACÍ KLÍČ: Vyhraje 35 testerek, které mají bezlepkovou dietu, popř. vaří bezlepkově a které napíší níže do Rozstřelu testerek, zda by jim produkty Freee Doves Farm ulehčily každodenní stravování?  
HLASTE SE DO 13.12.2021
Vybrané testerky získají balíček s produkty Freee Doves Farm, Nairns a Coppenrath.

PŘIDEJTE SVŮJ KOMENTÁŘ JEŠTĚ DNES!

Co je testovací klíč, rozstřel testerek a testovací výzva? Odpovědi najdete ZDE

Podmínka účasti na testování:

Testerka musí být registrovaná na serveru Bety.cz a ve svém profilu mít vyplněné tyto údaje: fotografie, jméno a příjmení, adresa, telefonní číslo a e-mail. Tyto údaje může mít ve stavu "neveřejné". Jsou však nutné pro rychlejší komunikaci s vybranými testerkami.Rozstřel testerek

Rozstřel testerek se vypíše kliknutím na tlačítko Zobrazit.

Zobrazit

Zdarma produkt k testování!

Ohodnoťte tento produkt

Reklama

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Jelikož Váš email je již na platformě Tryin.cz zaregistrován, prosíme, propojte si účty na základě informačního emailu, který Vám odešleme na Vámi zaregistrovaný email. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Propojit s TryIn.cz

Právě Vám odesíláme email, ve kterém naleznete odkaz k propojení Vašich testovacích účtů.

Email dorazil do Vaší emailové schránky. Prosím zkontrolujte ji a postupujte dle instrukcí.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Pouze potvrďte, prosím, vytvoření Vaší registrace v platformě Tryin. Vaše osobní informace uvedené v profilu Vám budou přeneseny do nové platformy. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Vaše registrace do platformy TryIn se právě vytváří. Za okamžik budete přesměrován/a do svého nového účtu.

Vaše oblíbené testování se nyní přesouvá na novou platformu TryIn. Nic se pro Vás z hlediska testování nemění. Stále budete mít možnost testovat, jako doposud. Věříme, že budete s novým uživatelským prostředím spokojeni.

Přejít na TryIn.cz

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste milovníci tepla a léta, a tak vám jeho první záblesky hrají do noty. Jako by se se slunečními paprsky rozzářila i vaše nálada. Vaše okolí bude tou změnou příjemně překvapeno – konečně jste to zase vy. Silní, optimističtí (a ano, tr... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
785 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat