Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Fotografie, které na sociální sítě nepatří

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

09.11.2018 | Vztahy

Někteří lidé sdílí na Facebooku a dalších sociálních sítích prakticky cokoli. A zatímco některé fotografie jsou spíše výrazem špatného vkusu jejich majitele, jiné představují dokonce bezpečnostní riziko.

Nechejme nyní stranou nevkusné snímky, nad kterými vaši facebookoví přátelé budou jen nevěřícně kroutit hlavou (určitě i vy máte na sociální síti někoho, kdo takové fotky uveřejňuje), a pojďme se zaměřit na fotografie rizikové z hlediska osobní bezpečnosti.

Které to jsou?

Osobní doklady

Chcete se pochlubit novým občanským průkazem nebo pasem? Nedělejte to. Jednak tyto (a další) doklady obsahují osobní a citlivé údaje, jednak tím dáváte přesný návod k jejich zfalšování. A důsledky „ukradené identity“ jsou nedozírné.

Platební karty

Nebo jakékoli informace související s vašimi osobními financemi. Kromě toho, že tím ukazujete špatný vkus (chlubit se zlatou kartou je trochu zbytečné), tím také ukazujete, jakou máte banku, číslo kreditní karty apod. A to nejsou informace, které by měl znát široký okruh lidí.

Letenky

Už sama informace o tom, že se chystáte na dovolenou, je považována za rizikovou. V podstatě jejím sdílením říkáte, kdy přesně nebudete doma, a tedy kdy mají zloději možnost navštívit váš byt. Letenky a další dokumenty související s odjezdem na dovolenou (smlouvy atd.) navíc obsahují řadu citlivých informací, jež byste si měli nechat jen a jen pro sebe.

Pracovní e-maily

Print screen e-mailu, který vám poslal váš šéf a který zveřejníte na své sociální síti, může být tím posledním, co v daném zaměstnání uděláte. A právem – interní informace jsou interní, a tedy je nelze publikovat kdekoli.

Děti

Pokud už uveřejňujete fotografie vlastních potomků, vždy dbejte na to, aby nebyly v choulostivé pozici a aby měly na sobě oblečení. Nikdy nevíte, kdo si bude snímky prohlížet… Někteří odborníci doporučují fotky dětí nesdílet vůbec, případně jen takové, které příliš neodhalí jejich identitu (tedy kde bydlíte, kam děti chodí do školy apod.).

Samostatnou kategorií jsou snímky cizích dětí. Víkend s přáteli a jejich dětmi na chalupě? To, že s nimi trávíte čas, vám rozhodně nedává právo uveřejnit na Facebooku fotografie, na kterých jsou tyto děti zachyceny. Bez výslovného souhlasu rodičů něco takového nedělejte – spousta lidí totiž netouží po tom, aby fotky jejich potomků znal celý internet.

Šťastný životní partner je zárukou na dlouhý život

Kuřecí stehna s rýži

Kuřecí stehna s rýži

28 hlasů
1h a 30min 708 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Medové těstoviny s čerstvými rajčátky

7 hlasů
35min 448kJ 90 Kč

Milovníci těstovin si určitě na tomto italském receptu...

Dušené filé z tresky

9 hlasů
30min 281kJ 220 Kč

Kousky filé v kokosovém mléce.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více