Muži ze single stavu viní svůj vzhled

21.09.2021 | Vztahy

Doba povrchní je doba založená na obdivu k dokonalému fyzickému vzhledu. Kyperští psychologové tvrdí, že mladí muži viní z neúspěchu ve vztazích nejčastěji nedostatečně atraktivní vzhled.

Single muži sice mají bohatší společenský život a mnozí také více sportují než ve vztahu, ale obecně výzkumy dokazují, že spokojené funkční vztahy jsou prevencí řady onemocnění, horšího psychického zdraví a předčasného úmrtí.

Bez pomoci ostatních

Psychologové z Kypru zkoumali subjektivní příčiny toho, proč mladí muži nemohou najít partnerku. Zajímalo je tedy, co si tito muži myslí, že stojí za jejich neúspěchy v randění. A nejčastěji uváděli neatraktivní vzhled, následovalo nedostatečné sebevědomí a málo snažení v kariéře a životě.

„Nezadaní moderní muži často nejsou schopni flirtovat, protože v předindustriálním kontextu u předků selekční tlaky na mechanismy, které ovládaly úsilí při shánění partnera a vybíravost, nebyly tak silné. Dnes jsou ale takové dovednosti nezbytné, protože v průmyslově rozvinutých společnostech není výběr partnera řízen vnějšími vlivy nebo vynucen společností, lidé si musejí partnera nacházet sami,“ tvrdí doktor Menelaos Apostolou z Univerzity v Nikósii.

Jak to vidí muži

Výsledky jeho výzkumu se opírají o dvacet tisíc odpovědí mladých nezadaných mužů a nejčastějšími příčinami toho, proč nemohou najít partnerku, jsou podle nich:

  1. Nedostatečně přitažlivý vzhled
  2. Snížené sebevědomí
  3. Malá snaha
  4. Nezájem o vztahy
  5. Neschopnost flirtovat
  6. Introverze
  7. Nedávný rozchod
  8. Špatné zkušenosti z předchozího vztahu
  9. Nedostatek odpovídajících žen
  10. Nadváha

Zdroj: https://in-cyprus.philenews.com/cyprus-researcher-sheds-light-on-why-men-stay-single/, https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs40806-018-0163-7


Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:15
234 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
172 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat