Rozvodu lze předejít i maličkostmi

Návodů, které snižují riziko rozchodu, existuje bezpočet. Už jste zkusili ten, který zahrnuje společné usínání i časté objímání?

Většina z nás vyrostla s představou, že manželství je svazek, který vydrží navždy. Idea je to samozřejmě krásně romantická. Jenže! Dost naráží na statistiky, ze kterých vyplývá, že rozvod potká téměř polovinu sezdaných vztahů. Je to snad nějaká „nová móda“? Možná ano. Anebo lidé prostě jen zapomínají na důležité věci, které nedovolí, aby se vzájemné souznění vytratilo do neznáma. Odborníci upozorňují zvláště na tyhle!

Bavte se jako za starých časů

Vzpomínáte na ty chvíle, kdy jste s partnerem začínali? Trávili jste spolu celé dny, podnikali různé výlety, chodili na procházky… A jak to vypadá dnes? Přijdete z práce a prohodíte pár slov o provozu domácnosti nebo školních výsledcích dětí. Pak se každý uvelebíte na opačné straně gauče, kde ponoření do vlastních myšlenek proplujete večerem. Úplně se v tom vidíte? Žádný div, že pouto nějak slábne.

„Snažte se chovat tak, jako tomu bylo v počátečních fázích. Zkoušejte spolu nové věci nebo si najděte koníček, který zabaví vás oba. Tímto způsobem budete mít vždycky o čem mluvit a vaše spojení se jen prohloubí,“ doporučuje americká manželská terapeutka Rachel Needle.

Mluvte spolu. Hlavně v ložnici

Upevnit svazek se dá i úpravou spánkových návyků. A klíčem je tady souhra! Takže žádné sólo ponocování u televize, žádná četba ve vedlejším pokoji. „Společné usínání může být jedinou příležitostí, jak být za celý den spolu o samotě. Je to ideální chvíle na důvěrné rozhovory, které posilují citové vazby i tolik potřebnou intimitu,“ myslí si americký rodinný poradce a autor několika knih o lásce Barton Goldsmith.

Objetí řekne víc než tisíc slov

Objetí je gesto, které se uplatní na první schůzce i desetiletém výročí svatby. Vytváří navíc pozitivní chemické reakce, díky nimž se „příjemce i dárce“ cítí příjemně a uvolněně. Poskytněte protějšku ten nedocenitelný luxus v podobě nastavené náruče. Podstatně mu tím totiž v těle zvýšíte hladinu serotoninu, což je neurotransmiter, jež ovlivňuje momentální náladu. Čím větší je jeho množství, tím menší má stres šanci, že zahltí jeho psychiku. A další plus?

„Každý dotek sděluje jasné poselství. I beze slov jím říkáte, že blízkost partnera je pro vás pořád nesmírně důležitá. Je potřeba, aby to věděl a nikdy na to nezapomněl,“ domnívá se americká vztahová poradkyně Andrea Syrtash.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat