Skomírající touha v dlouhodobých vztazích se dá obnovit

08.05.2021 | Vztahy

V partnerovi už nevidíte toho úžasného milence, ze kterého máte chuť strhávat oblečení každý den. Co se stalo? Opustila vás touha. Ta nevěrnice nevěrná! Přivolejte ji zpět a oprašte staré kouzlo svého vztahu!

Ze statistik vyplývá, že se lidé v dlouhodobých vztazích milují zhruba jednou týdně. Což je dobrá zpráva, protože tenhle „udržovací sex“ zachovává frekvenci milostných setkání stabilní a tím nedává prostor pro emoční, citovou ani fyzickou vyprahlost jedinců.

Za ideální stav se pochopitelně považuje to, když jeden po druhém stále touží, neboť právě touha živí fyzickou intimitu a stará se o to, že se z milenců nestávají spolubydlící. Jenže právě tohle je nesmírně těžký úkol. Intenzita touhy je proměnlivá, přichází a odchází. Děti, práce, zdraví, stres či hormonální změny libido utlumují a vy zjišťujete, že na sex nedošlo již týdny. Jak z toho vybruslit? Podle belgické psychoterapeutky Esther Perel je touha dvousložková.

Na jedné straně stojí potřeba bezpečí, uklidňujícího stereotypu a známých technik a na té druhé vášeň, síla dobrodružství, tajemství, překvapení a nepředvídatelnost. A všechno tohle potřebuje oprášit – s pomocí několika tipů.

Nebuďte pořád spolu

Touha vzkvétá v nepřítomnosti. Je to něco, co cítí všichni bez ohledu na pohlaví, kulturu nebo náboženství. Když partneři tráví čas odděleně, mají šanci myslet na sebe trochu jinak než normálně. Takové to „vynes koš a pomoz mi s večeří“ ustupuje. Proto si sem tam dopřejte osobní prostor a mějte chvíli jen sami pro sebe. Ke společné večeři tak každý zvlášť přinesete nová témata, zážitky a poznatky. Tomu se říká čerstvý vítr!

Opět začněte cítit hrdost

Proč si krásná a žádaná herečka s nekonečně dlouhýma nohama začne románek s o půl hlavy menším a přisprostlým režisérem, který se vzhledově podobá mimozemskému mutantovi? Milý zlatý je ve své branži velmi úspěšný a ženy odjakživa přitahuje moc a status samce, který se těší obdivu ostatních. V překladu řečeno, je jedno, jestli váš partner řídí autobus, spravuje auta nebo stojí v čele právnické firmy. Jakmile ho podrobněji začnete sledovat v něčem, v čem je dobrý, začnete si ho o trochu víc vážit. Taky ho uvidíte v jiném světle. To touhu přiživuje.

Nezapomínejte na maličkosti

Snídaně do postele, roztomilý vzkaz na zrcadle – napsaný rtěnkou, oblíbená čokoláda, společný oběd nebo výběr erotické pomůcky přes internet… Drobné radosti a projekty podporují spontánnost. Je důležité nestát na místě a nečekat, až se vás vášeň „sama zeptá“, zda na ni máte náladu. Vědomě o ni usilujte právě maličkostmi.

Nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko

O touhu, sex a intimitu stojí za to bojovat, ale pozor na nadměrná očekávání. Zázraky se nedějí ze dne na den. Buďte trpěliví. Pokud touha vybledla, může její oprašování v začátcích působit trochu krkolomně a to je naprosto v pořádku. Neberte to jako signál neúspěchu. Vyčkejte. Ostatně, hned se ani pes nevyprázdní…


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

46 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat