Kdy jste teda už oficiálně pár

Od kdy můžete říct, že s někým tvoříte pár? Kdy se z flirtu stane vztah? A jak se pozná, že se z toho vztahu stává něco vážnějšího?

Internetový portál „eliteportal.de“ se otázce, kdy se vztah začne považovat za pevný a vážný, věnoval v rozsáhlé studii. Přitom se dotázal více než 4 000 osob, půl na půl mužů i žen a stejný poměr byl zachován i při zadaných a nezadaných. Účastníci měli odpovídat na dvanáct otázek na téma, kdy pro ně začíná pevný vztah.

Pocit v břiše napoví

Většina dotazovaných věřila jednoduše své intuici. S výrokem „To člověk prostě cítí“ souhlasilo asi 55 procent zúčastněných. Mezi zadanými nebo single nebyl žádný rozdíl, trochu odlišně svému vnitřnímu pocitu věří ženy a muži – tam to bylo 54 ku 50 procentům. Zajímavé také je, že intuice hraje větší roli i s narůstajícím věkem.

Kdy začíná vztah

Další silné indicie pro status „pevného vztahu“ je například výpověď „Když je samozřejmé, že trávíme víkendy spolu.“ Nebo „Když dostanu klíče od bytu.“ I u těchto a podobných tvrzení panovala mezi oběma pohlavími vzácná shoda. U dalších už tomu tak ale nebylo.

Výrazný rozdíl se objevila například u bodů založených na citech. Že vztah začíná větou „Miluji tě.“ Potvrzuje 28 procent mužů, ale jen 23 procent žen. Sex jako důkaz vztahu vidělo jen 12 procent dotázaných, z toho 14 procent mužů a 10 procent žen. A ještě větší extrém byl první polibek – pro muže je to důkaz pro začínající vztah ve 12 procentech, pro ženy jen v 7 procentech.

Absolutní soulad panoval jen u tvrzení „Když spolu jedeme na dovolenou.“ – a to v celých 19 procentech.

Jinými slovy ani obsáhlá studie nedokáže přesně vědecky určit bod, kdy můžete říct „Teď jsme oficiálně pár!“ Pro každého z vás to totiž bude jindy. Na druhou stranu podle ankety to vypadá, že muži vidí ten začátek mnohem dříve než ženy….

Zdroj: názory autora, eliteportal.de


Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Pamatujte, že tak jako má – podle českého přísloví – každá mince dvě strany, tak i za každým problémem stojí více vysvětlení a více motivů. Občas máte tendenci na věci nahlížet jen svým okem, aplikujete na ně své postoje. A to je ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:15
234 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
172 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat