Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nudíte se? Zajděte s rodinou nebo přáteli na únikovku

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26.01.2019 | Zábava

Venku zima, až praští, a vy přesto nechcete sedět doma jako pecky, ale rádi byste společně s přáteli nebo rodinou vyrazili na nějaký zajímavý a zábavný výlet? Vyzkoušejte únikovou hru. Nudit se zaručeně nebudete.

O co jde?

Původně tento nápad vznikl z počítačových verzí s názvem „Escape the room“. Jde o to, vyřešit v uzavřené místnosti s různými předměty a indiciemi, jeden nebo více rébusů a tím se z místnosti v určeném časovém limitu osvobodit. Témata, kterých se únikové hry týkají, jsou různá.

V Praze například existuje centrum, ve kterém můžete přijít na kloub tomu, kde se skrývá Golemův šém, kterým jej oživíte a tím se osvobodíte z místnosti. Další možností je řešit úkol, ve kterém pomocí stroje času procestujete několik různých období dějin lidstva a budete muset zachránit vaše přátele z časové smyčky a vrátit se zpátky do současnosti. Pokud si chcete hru zahrát s dětmi, je pro vás připravena místnost s názvem „Alenka v říši divů“. Náročnost úkolů v této misi si můžete určit sami, podle věku vašich dětí. Provozovatelé tvrdí, že s nejnižší náročností zvládnou záludnostem přijít na kloub i děti od šesti let.

Kam zajít?

Tato zábava se stává velmi populární po celém světě. Není tedy divu, že už i v naší domovině pár takových center funguje. Ty neoblíbenější najdete v Praze, Brně a v Liberci, nicméně vznikají stále nová a v podstatě je lze najít v každém větším městě.

Kolik to stojí?

Hodina plná rébusů čtyřčlennou skupinu vyjde na zhruba 700–1400 korun. Pokud tedy vyrazíte s přáteli a na místnost se složíte, vychází tento netradiční zážitek poměrně levně.

Co s sebou?

Nepotřebujete vůbec nic, kromě vlastního mozku. K řešení rébusů a nacházení indicií postačí trocha logického uvažování a ostražitost. Nemusíte se ale bát, že na vyřešení rébusu nebudete stačit. V únikových hrách najdete rozličné úkoly od postřehových, manuálních i logických, co je však nejpodstatnější, je spolupráce celého týmu. Každý jeho člen si tak najde své uplatnění.

Kterých 35 testerek vyzkouší mycí pěnu Mediket Ictafoam

Polévka z hrášku

Polévka z hrášku

8 hlasů
30min 279 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapékané brambory s houbami

6 hlasů
1h a 20min 418kJ 85 Kč

Jeden z mnoha receptů na zapékané brambory.

Dýně s brusinkovou nádivkou

5 hlasů
1h a 35min 578kJ 170 Kč

Plněné malé dýně.

Poradny

Jak vymoci mzdu při ústně sjednané pracovní smlouvě?

Dobrý den,zákoník práce sice vyžaduje písemnou formu pracovní smlouvy, ale pokud je pracovní smlo... Více

Mám při práci na DPČ nárok na náhradu mzdy?

Dobrý den,odpověď na Váš dotaz záleží na tom, zda dohoda o pracovní činnosti (DPČ) byla ukončena ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více