Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Nudíte se? Zajděte s rodinou nebo přáteli na únikovku

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

26. 1. 2019 | Zábava

Venku zima, až praští, a vy přesto nechcete sedět doma jako pecky, ale rádi byste společně s přáteli nebo rodinou vyrazili na nějaký zajímavý a zábavný výlet? Vyzkoušejte únikovou hru. Nudit se zaručeně nebudete.

O co jde?

Původně tento nápad vznikl z počítačových verzí s názvem „Escape the room“. Jde o to, vyřešit v uzavřené místnosti s různými předměty a indiciemi, jeden nebo více rébusů a tím se z místnosti v určeném časovém limitu osvobodit. Témata, kterých se únikové hry týkají, jsou různá.

V Praze například existuje centrum, ve kterém můžete přijít na kloub tomu, kde se skrývá Golemův šém, kterým jej oživíte a tím se osvobodíte z místnosti. Další možností je řešit úkol, ve kterém pomocí stroje času procestujete několik různých období dějin lidstva a budete muset zachránit vaše přátele z časové smyčky a vrátit se zpátky do současnosti. Pokud si chcete hru zahrát s dětmi, je pro vás připravena místnost s názvem „Alenka v říši divů“. Náročnost úkolů v této misi si můžete určit sami, podle věku vašich dětí. Provozovatelé tvrdí, že s nejnižší náročností zvládnou záludnostem přijít na kloub i děti od šesti let.

Kam zajít?

Tato zábava se stává velmi populární po celém světě. Není tedy divu, že už i v naší domovině pár takových center funguje. Ty neoblíbenější najdete v Praze, Brně a v Liberci, nicméně vznikají stále nová a v podstatě je lze najít v každém větším městě.

Kolik to stojí?

Hodina plná rébusů čtyřčlennou skupinu vyjde na zhruba 700–1400 korun. Pokud tedy vyrazíte s přáteli a na místnost se složíte, vychází tento netradiční zážitek poměrně levně.

Co s sebou?

Nepotřebujete vůbec nic, kromě vlastního mozku. K řešení rébusů a nacházení indicií postačí trocha logického uvažování a ostražitost. Nemusíte se ale bát, že na vyřešení rébusu nebudete stačit. V únikových hrách najdete rozličné úkoly od postřehových, manuálních i logických, co je však nejpodstatnější, je spolupráce celého týmu. Každý jeho člen si tak najde své uplatnění.

Horoskop na týden od 22. do 28. dubna 2019 od naší astrol...

Polévka s pórkem a žampiony

Polévka s pórkem a žampiony

11 hlasů
20min 231 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bleskové těstoviny

20 hlasů
25min 758kJ 65 Kč

Připravíte je ze surovin, které máte doma a chutná več...

Polévka z brokolice se sýrem

16 hlasů
35min 244kJ 85 Kč

Sytá, vynikající krémová polévka.

Poradny

Dostanu podporu při výpovědi ze zdravotních důvodů?

Dobrý den, to, zda budete mít nárok na podporu v nezaměstanosti, bude záležet na tom, zda splníte... Více

Aktivita klíšťat a očkování

Dobrý den, klíšťata začínají být aktivní, když průměrné venkovní teploty překonají 5 st. Celsia a... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Partner vás pozitivně ovlivní svými názory. I když se jim zpočátku budete bránit a snaha lpět na starých přesvědčeních vás nemine, nakonec připustíte, že váš protějšek má v jistých ohledech pravdu. Vaše drahá polovička nav&iacut...

Více