Nudíte se? Zajděte s rodinou nebo přáteli na únikovku

26.01.2019 | Zábava

Venku zima, až praští, a vy přesto nechcete sedět doma jako pecky, ale rádi byste společně s přáteli nebo rodinou vyrazili na nějaký zajímavý a zábavný výlet? Vyzkoušejte únikovou hru. Nudit se zaručeně nebudete.

O co jde?

Původně tento nápad vznikl z počítačových verzí s názvem „Escape the room“. Jde o to, vyřešit v uzavřené místnosti s různými předměty a indiciemi, jeden nebo více rébusů a tím se z místnosti v určeném časovém limitu osvobodit. Témata, kterých se únikové hry týkají, jsou různá.

V Praze například existuje centrum, ve kterém můžete přijít na kloub tomu, kde se skrývá Golemův šém, kterým jej oživíte a tím se osvobodíte z místnosti. Další možností je řešit úkol, ve kterém pomocí stroje času procestujete několik různých období dějin lidstva a budete muset zachránit vaše přátele z časové smyčky a vrátit se zpátky do současnosti. Pokud si chcete hru zahrát s dětmi, je pro vás připravena místnost s názvem „Alenka v říši divů“. Náročnost úkolů v této misi si můžete určit sami, podle věku vašich dětí. Provozovatelé tvrdí, že s nejnižší náročností zvládnou záludnostem přijít na kloub i děti od šesti let.

Kam zajít?

Tato zábava se stává velmi populární po celém světě. Není tedy divu, že už i v naší domovině pár takových center funguje. Ty neoblíbenější najdete v Praze, Brně a v Liberci, nicméně vznikají stále nová a v podstatě je lze najít v každém větším městě.

Kolik to stojí?

Hodina plná rébusů čtyřčlennou skupinu vyjde na zhruba 700–1400 korun. Pokud tedy vyrazíte s přáteli a na místnost se složíte, vychází tento netradiční zážitek poměrně levně.

Co s sebou?

Nepotřebujete vůbec nic, kromě vlastního mozku. K řešení rébusů a nacházení indicií postačí trocha logického uvažování a ostražitost. Nemusíte se ale bát, že na vyřešení rébusu nebudete stačit. V únikových hrách najdete rozličné úkoly od postřehových, manuálních i logických, co je však nejpodstatnější, je spolupráce celého týmu. Každý jeho člen si tak najde své uplatnění.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli jste poslední týdny neměli v práci tak úplně nadosah úspěch, po němž už dlouho toužíte, rozhodně se nevzdávejte! Snažte se ignorovat požadavky a nároky ostatních a soustřeďte se na své naděje a sny. Mělo by vám to usnadnit cestu. Nebojte se požádat o pomoc ty, o nichž víte, že vám ji poskytnou bez vedlejších úmyslů. Mají ve vás větší víru... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

139 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:43
53 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat