Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Hledáte klid? Začněte malovat!

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

17. 4. 2019 | Zábava

Člověk je od přírody duše tvořivá. Už pravěcí lidé si vyráběli zbraně a různé náčiní. Snažili se je vylepšovat až k dokonalosti. Každého z nás občas chytne záchvat tvořivosti, který má za úkol nejen něco vyrobit, ale také odpoutat naše myšlenky od starostí běžného dne.

Kdo hledá klid, měl by vyzkoušet malování. Báječně si při něm odpočinete a zároveň procvičíte svůj mozek.

Tvořivost je většinou mylně chápána jen jako talent nebo něco výjimečného. Přitom se ale projevuje ve všem, co děláme. Podlehněte jejímu kouzlu.

Malovat může každý!

Skutečně to není o talentu. Každý, kdo bude chtít, se to naučí. Stačí touha, čas pro pravidelný trénink a trpělivost.

Proč právě malování?

Skvěle si při něm odpočinete. Umění odbourává stres. Jen si to představte. Ten úžasný pocit, když namočíte štětec v barvě, kterou pak nanášíte na papír nebo plátno. A výsledek? Krásné umělecké dílo.

Není to ale jen o relaxaci. Prostřednictvím malování můžete pracovat se svou náladou a emocemi. Pomocí malby vyjádříte to, co slovy nelze. Když se totiž při malování necháte vést svým srdcem a intuicí, odhalíte své pocity a dokážete si je utřídit. Uvolníte přitom i negativní emoce.

Posílíte své sebevědomí, trénujete mozek

Během tvoření zapojíte opačnou část mozkové hemisféry než při běžných činnostech. Díky tomu potrénujete mozek, rozšíříte jeho kapacitu. Své dovednosti zase posunete o stupínek výš.

Posílíte i své sebevědomí. Většina lidí se totiž bojí začít kreslit. Myslí si, že nemá talent. Ale o tom to není. Stačí opravdu jen chtít a trochu cviku. Budete překvapeni, co všechno dokážete. A aby vám to šlo ještě lépe a dosáhli jste vytouženého výsledku, zkuste se přihlásit na kurz malování.

Raději si maluji doma

Tomu rozumíme. Ale ruku na srdce. Kolikrát se vám už stalo, že se vám na obrázku něco nezdálo a nevěděli jste, co? A jak to odstranit?
Nezávislý pohled – a ideálně pohled profesionála – vám může pomoci tuto „vadu“ najít a odstranit. Navrhne vám řešení, pomůže s realizací. Vy se poučíte ze svých chyb a brzy budete na své obrázky právem hrdí.

Nemám odvahu prezentovat své kreslení před profesionály

Nebojte se. Seberte odvahu a přihlaste se na kurz malování. Vy to zvládnete. Lektoři se také vše museli naučit. Také dělali chyby. A teď mohou své zkušenosti předat dál. Dodají vám odvahu, namotivují vás a vysvětlí vám, jak dosáhnout vysněných výsledků.

Možná jste si jen vybrali špatnou techniku. Kurz je tu od toho, abyste si vyzkoušeli malovat tužkou, uhlem i akvarelem. Zjistíte, která z technik je vám nejbližší a které se chcete dál věnovat.

Chcete-li si film užít, nemějte žádná očekávání, radí psy...

Kuřecí prsa pečená s pomerančem

Kuřecí prsa pečená s pomerančem

8 hlasů
1h a 20min 495 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátky s citrónem

10 hlasů
1h a 10min 548kJ 170 Kč

Kuřecí plátky s tymiánem a citrónem.

Kuřecí nudličky s těstovinou

18 hlasů
45min 821kJ 75 Kč

Kuřecí nudličky s cukrovým hráškem a těstovinou.

Poradny

Má trvalý pobyt vliv na daňovou slevu na dítě?

Dobrý den,výše peněžité pomoci v mateřství (PPM neboli mateřské) činí 70% redukovaného denního vy... Více

Mám nárok na přídavky na děti za práci ve Skotsku?

Dobrý den, paní Glížová, z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co konrkétně Vás zajímá. Pokud si chc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Obrníte se proti neúspěchu a budete raději počítat s tím nejhorším. V koutku duše ale pořád doufáte, že by vaše sny a touhy mohly vyjít. Pokud tomu budete věřit i nadále a přistupovat ke svým snahám pozitivně a s nadhledem, žádná skeps...

Více