Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Fotky jako modelka. Každý může být fotogenický

Miluje dobré jídlo a svého kocourka. Nesnáší reklamy na zázračné hubnoucí přípravky. Ráda zútulňuje svůj byteček.

Zobrazit další články autorky

06.10.2019 | Zajímavosti

Prohlížíte si album z dovolené a přemítáte, jak je možné, že všichni vaši příbuzní či přátelé vypadají na fotkách jako modelky a modelové, zatímco vás objektiv většinou zachytí s přinejmenším neobvyklým výrazem? Pak pro vás máme pár tipů, jak být příště za hvězdu každého snímku!

Předně je třeba říci, že každý je k sobě až přehnaně kritický, a tak se sami sobě na fotkách většinou nelíbíme, i když k tomu neexistuje žádný objektivní důvod. Nicméně pokud máte pocit, že na své fotogeničnosti musíte zapracovat, poradíme vám, jak na to.

Na sýr zapomeňte

Pamatujete, jak nás vždycky fotograf při hromadném focení na konci roku nabádal, abychom řekli „sýr“, a on pak v inkriminovanou chvíli stiskl spoušť? No možná je to důvod, proč školní fotografie vypadají tak, jak většinou vypadají. Mnohem přirozenější je prostě použít úsměv, jímž se například obracíme na někoho, koho rádi vidíme. Nucený smích zaručí, že budeme na fotce vypadat, jako by nám ztuhly všechny svaly v obličeji…

Vsaďte na oči

Co dodá nejlepší výraz naší tváři? No přece naše oči! Pokud se díváte do objektivu, zkuste je mírně přimhouřit (ale ne moc). To abyste nevypadali „vykuleně“. Do „mhouření“ zapojte spíše spodní víčka než horní, ta se naopak snažte mít uvolněná. Váš pohled získá na zajímavosti!

Zapojte ruce

„Tady si stoupni a já tě vyfotím.“ Zadání jednoduché – prostě stojíte, díváte se do objektivu… Jenže co s rukama? Podél těla? To nevypadá moc uvolněně. V bok? To zas není příliš přirozené. Pokud můžete například něco držet (sluneční brýle, kabelku, lahev s vodou… vždycky se něco najde), využijte toho. Nebo si můžete strčit ruce do kapes, pokud toužíte po nějaké ležérnější fotce.

Těžko na cvičišti…

Myslíte, že modelky a celebrity mají focení prostě v těle? Ale kdepak! Mají za sebou hodiny tréninku, během něhož si nacvičují správné pózy, pohledy, úsměvy… Nepotřebujete k tomu žádné extra vybavení. Vystačíte si s obyčejným zrcadlem. Alespoň sami přijdete na to, v jaké pozici a s jakým výrazem se sami sobě líbíte.

Lepší strana

Všimněte si, že většina hvězd se nikdy nefotí tak, že by stála přímo natočená čelem k objektivu. Spíš se natáčejí lehce bokem, případně mají trochu nakloněnou hlavu. To proto, že prakticky nikdo nemá stoprocentně souměrný obličej, a zjednodušeně se dá říci, že jsme z jedné strany o něco fotogeničtější. Tak zjistěte, která strana je ta vaše, a tou se k fotografovi natáčejte. Správné naklonění hlavy navíc pomůže zamaskovat třeba náběh na dvojitou bradu nebo nesouměrný nosík.

Klíčem k dobré popové skladbě jsou nepředvídatelnost a mo...

Jarní zeleninová polévka s jahelnou zavářkou

Jarní zeleninová polévka s jahelnou zavářkou

16 hlasů
45min 340 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Telecí s mrkví a šalotkou

7 hlasů
1h a 30min 312kJ 295 Kč

Dušené telecí se zeleninou.

Pikantní mango salát

21 hlasů
1h a 20min 248kJ 85 Kč

Pikantní salát z manga a hrušek.

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více