Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Věci, které měl dříve každý, a dnes si na ně ani nevzpomeneme

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.08.2018 | Zajímavosti

Dříve jsme je používali téměř denně a teď po nich neštěkne pes. Řeč je o věcech, které kdysi neodmyslitelně patřily do našich životů a domovů. Které to jsou?

Telefonní seznam

Tlustá bichle plná adres a telefonních čísel, seřazená úhledně podle abecedy. Jeden seznam s čísly do domácností, druhý do firem. Telefonní seznam měl doma každý, kdo vlastnil pevnou telefonní linku. Dnes už máme všechny potřebné kontakty uložené ve svých mobilních telefonech a ostatní snadno vyhledáme na internetu.

Walkman a discman

Kdo je neměl, jako by nebyl. Walkmany pěkně s klipsem na opasek a discmanům nesměl chybět pořádný antishock. Dřívější přetáčení kazet obyčejnou tužkou, nahradil později kompaktní disk. Originální cédéčka byla v té době dost drahá, tak jsme se scházeli u přátel, kteří disponovali počítačem s vypalovačkou. Obrovský skok pro tehdejší teenagery.

Tamagochi

Kočička, kuřátko, rybička, pejsek… snad neexistovalo dítě, které by nemělo Tamagochi. Malý přívěsek na klíče, který ukrýval digitální zvířátko, o které jste se museli poctivě starat. Potřebovalo jíst, spát a dokonce jste mu museli věnovat čas, aby se zabavilo. Dnes se dají podobné aplikace stáhnout přímo do mobilů.

VHS videokazety

Videopůjčovny byly na každém rohu a na populární filmy se vypisovaly pořadníky i na několik týdnů dopředu. Kdo měl doma video-rekordér, disponoval později i pěknou sbírkou VHS kazet. Kde je jim všem konec?

Obří „kazeťáky“

Partičky postávající v parcích s monstrózními magnetofony u nohou nebo drsní hoši nesoucí na ramenou „kazeťák“, ze kterého se linula hlasitá hudba. Pokud se vám podařilo sehnat model s barevně blikajícími „repráky“, byli jste v očích ostatních bohové.

Jednorázové fotoaparáty

Kvalita fotek byla mizerná, vyvolání drahé, a když se fotky nepovedly vůbec, byly to jednoduše vyhozené peníze. Dnes už každý fotí mobilem, dokonce už pomalu odzvání i digitálním fotoaparátům. Nakonec nám ten mobil bude stačit snad i na cestování v čase.

Fax

Dřívější krabice s telefonním číslem, díky které si firmy mohly posílat dokumenty mezi sebou, nahradily e-maily a datové schránky. Také si vybavujete ten příšerný zvuk, který se ozýval, když jste se někam snažili dovolat a číslo patřilo faxové lince? Brrrr!

Diskety

Počítačové diskety, to je opravdu dávná minulost. Nic moc se na ně nevešlo, jeden program byl mnohdy i na několika nosičích, a když jste ji nechali na slunci za oknem nebo se vám ji podařilo zmagnetizovat, data byla nenávratně fuč.

Postavte se svému strachu. Postupné zvykání vás zbaví fobie

Vepřová játra na víně

Vepřová játra na víně

9 hlasů
45min 675 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí plátek s fetou

9 hlasů
45min 729kJ 140 Kč

Rychlý recept na lehký oběd.

Čočková polévka s pečenými kaštany

2 hlasy
1h a 35min 370kJ 99 Kč

Podzimní polévka pro zahřátí. Pečené kaštany dodají polév...

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více