Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vybíjí se vám telefon příliš rychle? Možná děláte tyto chyby

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12. 1. 2019 | Zajímavosti

Staré telefony měly tu výhodu, že se i přes totální vybití baterie dokázaly na chviličku zapnout, abyste alespoň odeslali zprávu. Ty dnešní s vámi přestávají komunikovat již v momentě sedmdesátiprocentního vybití a můžete se snažit sebevíc. Někdy má ale baterie opravdu slabou výdrž, což je většinou způsobeno chybami uživatele telefonu.

Které jsou ty nejčastější a jak prodloužit její životnost?

Nenabíjejte na plno 

Největší chybou, kterou lidé dělají, je nabíjení telefonu přes noc. Sice máte ráno telefon plně nabitý, ale výdrž baterie se dlouhodobým napojením na nabíječku rychle ničí. Baterii škodí kromě nabíjení do plného stavu také to, že po úplném nabití zůstává ještě několik hodin v zástrčce. Výrobci upozorňují, že mnohem lepší je nabíjení v častějších a kratších intervalech.

Dokud se nevypne

Opačným extrémem je také nechat baterii úplně vybíjet, dokud se telefon nevypne. Nemělo by být tedy pravidlem, abyste telefon připojovali k nabíječce pokaždé, když se kontrolka na telefonu červeně rozsvítí. Klidně nabíjejte dříve.

Pozor na teplotu

Životnost baterie také výrazně krátí vystavování extrémním teplotám a to jak vysokým, tak nízkým. Pokud si po pár hodinách na sjezdovce s mobilem v kapse lámete hlavu, že není možné, aby se tak rychle vybil, věřte, že opak je pravdou. To samé platí v případě, že v parném letním dni necháváte mobil ležet na slunci. Tam kromě vybití hrozí i znehodnocení baterie a zničení telefonu. Výjimkou nejsou ani výbuchy baterie z extrémního přehřátí.

Nová baterie

Dávno zažitý proces, kdy se po instalaci nové baterie měl telefon několikrát po sobě úplně nabít a následně vybít, už dávno neplatí. U dnešních baterií se doporučuje po zapnutí telefon standardně nabít do plna, poté hodinku nebo dvě počkat a poté na pár minut telefon k nabíječce znovu připojit. Nic víc.

Životnost baterií

Životnost baterií není neomezená a jen málokdo ji vyměňuje v takovém intervalu, v jakém je potřeba. Obecně platí, že pokud je baterie správně nabíjena, měla by vydržet 200–300 nabíjecích cyklů. To odpovídá zhruba jednomu roku používání. Pak je nasnadě koupit baterii novou a je to zcela v pořádku. Dnes již nejsou baterie tak drahé, jako tomu bývalo dříve a do některých typů zařízení je možné dokoupit i silnější typ, který vydrží déle nabitý.

x

Dejte si vůni do auta. Zvyšuje soustředěnost a snižuje ri...

Jablečný salát s ředkvičkami

Jablečný salát s ředkvičkami

2 hlasy
25min 519 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Rybí filé s houbovou omáčkou

10 hlasů
1h a 10min 394kJ 120 Kč

Filé s omáčkou z hub shiitake.

Krevety s celozrnnými špagetami

12 hlasů
45min 628kJ 160 Kč

špagety s krevetami a anglickou slaninou

Poradny

Sníží mi kvůli nemocenské přídavek na dítě?

Dobrý den,podmínky výplaty přídavku na dítě upravují § 17 - 19 zákona o státní sociální podpoře. ... Více

Mám vyčerpat dovolenou po MD nebo až po RD?

Dobrý den,k variatně 1: Pokud si po ukončení MD požádáte o čerpání řádné dovolené, během dovolené... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více