Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Silvestr ve světě. Zajímavé tradice spojené s koncem roku

31.12.2019 | Zajímavosti

Novoroční přípitek, půlnoční pusa a prvního ledna čočka k obědu. Takové zvyky dodržuje většina Čechů. Jak je to ale s jinými státy? Jak se říká, jiný kraj, jiný mrav. Podívejte se, jak se slaví silvestr jinde a jaké dodržují novoroční zvyky.

Čína

Číňané věří, že pokud se na Nový rok někdo poraní, vnese to do rodiny smůlu po období celého roku. Proto schovávají veškeré ostré a nebezpečné předměty, jako jsou nože nebo skleněné nádobí. V Číně se také traduje, že červená barva symbolizuje štěstí a lásku. Proto své domy ladí do červených odstínů více než jindy.

Dánsko

To Dánové se ostrých hran nebojí. Naopak sypou střepy z rozbitého porcelánu a skla před práh svých přátel, aby jim přinesly štěstí a hojnost. Čím větší hromadu před dveřmi najdou, tím lépe.

Brazílie

Podobně jako Češi, i Brazilci věří, že čočka přináší blahobyt a bohatství. Aby přilákali k obyvatelům své země ještě více štěstí a peněz, posílají každoročně obětní loď plnou květin, šperků a jiných pokladů na širé moře. 

Filipíny

Filipínci věří, že jim přinese štěstí, když se obléknou do něčeho, co připomíná ovoce. Nezřídka se ověšují přímo samotnými plody.

Japonsko

Japonci přikládají oslavám nového roku takovou váhu, že na cestě do práce potkáte v ulicích jen málokoho. Drtivá většina Japonců má v tento den volno. Pečou se tradiční koláče mochi a dětem podle tradice dávají peníze.

Ekvádor

V Ekvádoru lidé věří, že přelom starého roku s novým má být vyplněn spálením všech mostů. Jinými slovy, zbavují se všeho, co jim připomíná něco zlého. Nejčastěji jde o fotografie či dary a suvenýry z cest, které jim mnoho štěstí nepřinesly.

Španělsko

Španělé k sobě přivolávají štěstí pojídáním kuliček hroznového vína. Přesně o půlnoci spolknou Španělé po jedné kuličce s každým úderem hodin.

Bulharsko

Bulhaři během silvestra vyhánějí zlé duchy rituálem, při kterém tančí v dřevěných maskách, oděni do kusů kožešin.

Rostlinná říše je sofistikovanou formou inteligence

Kuskus s rajčaty

Kuskus s rajčaty

8 hlasů
50min 369 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Srbské vepřové kotlety

30 hlasů
35min 588kJ 155 Kč

Srbské  kotlety  patří mezi oblíbenou klasiku a jeho v...

Srnčí plátky s omáčkou ze zeleného pepře

14 hlasů
35min 810kJ 245 Kč

Grilované srnčí plátky s pepřovou omáčkou.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více