Psí diabetes upozorňuje na tu samou nemoc páníčka

Jaký pán, takový pes. Ale platí to prý i naopak. Podle týmu vědců ze Švédska a Spojeného království totiž pejsek často předznačuje onemocnění svého pána. Platí to třeba u diabetu typu 2. Protože pes má velmi podobný životní styl a stravovací návyky svých pánů, kopíruje také jeho zdravotní stav. Takže když se rozvine onemocnění u psa, je velmi pravděpodobné, že se rozvinulo také u jeho chovatele.

Vyplývá to z analýzy 175 tisíc chovatelů psů. Ti, kteří se svými čtyřnohými kamarády málo chodí na procházky a překrmují je, mají sami málo pohybu a přejídají se. Nezřídka lidé krmí psy tím, co sami jedí. Takže diabetes u psa je indikátorem, že jej má i jeho chovatel.

„Chovatel, který má psa s diabetem, má diabetes sám o osmatřicet procent častěji než chovatel, jehož pes je ve skvělé kondici,“ tvrdí autoři ze Švédska.

Ačkoli chovatelé psů mívají v průměru lepší kondici než lidé, kteří psa nemají, existuje řada chovatelů, kteří žijí nezdravě a nezdravý je i jejich chlupatý svěřenec.

Stravovací návyky

„Stravovací návyky člověka můžou také ovlivnit stravu jeho zvířat a riziko obezity, například obézní lidé se přejídají a svým psům dávají větší porce. Ti lidé, kteří během dne často něco mlsají, dopřávají velmi často pamlsky také psům… Takže výsledky naší studie je možné vysvětlit podobným životním stylem a mírou pohybu, což ovlivňuje rozvoj diabetu u zvířete i člověka,“ tvrdí autoři z vládní agentury pro vědecký výzkum Vetenskapsrådet.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
14:33

HIIT training

HIIT training
18:33

Intenzivní trénink na nohy

Intenzivní trénink na nohy
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Konečně se vám povede oprostit se od „změti“ svých pocitů a budete schopni se na problém, který už nějakou dobu řešíte s partnerem/partnerkou podívat bez emocí, tak nějak „svrchu“. A ke svému překvapení zjistíte, že jste k němu přistupovali ze špatného konce. To vám dá nejen možnost vše zdárně vyřešit, ale budete moci partnerovi/partnerce ukázat... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

78 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
12 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 6.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat