Zrcadla a pověrčivost nejdou dohromady

03.03.2021 | Zajímavosti

Jste-li pověrčiví, možná byste tento článek ani číst neměli. Pokud jste totiž o některých zde vypsaných pověrách ještě neslyšeli, mohlo by vám to výrazně zkomplikovat život. Řeč bude totiž o zrcadlech a jejich vlivu na člověka v souvislosti se světovými pověrami. Těžko soudit, proč zrovna tomuto zdánlivě obyčejnému předmětu přiřknul svět tolik magických schopností. Ačkoli většina z nich je poměrně nepříjemná, některých z nich se člověk obávat nemusí.

Ostřílená klasika

Rozbité zrcadlo a sedm let neštěstí, to všichni známe. Věděli jste ale, že tohle život otravující kouzlo lze zlomit? Sem tam se prostě stane, že se nějaké to zrcadlo v domě rozbije, ať už věříte na pověry nebo ne, celosvětově rozšířená pověra vás někde v podvědomí tak jako tak, alespoň maličko, nahlodá. Tvrdí se ale, že pokud chcete kouzlo zvrátit a vyhnout se sedmiletému neštěstí, měli byste střepy nechat sedm hodin ležet a teprve pak je uklidit. Pokud se vám nechce čekat, až si někdo pořeže nohy, vezměte největší střep a zahrabte ho do hlíny. I to by prý mělo pomoci.

Malým dětem odraz neukazujte

Zrcadla jsou odpradávna považována za něco mystického, a proto už před mnoha staletími lidé varovali, aby rodiče malých dětí nenechali své ratolesti sledovat svůj odraz v nich. Tvrdilo se, že zrcadla jsou branou do dalších světů a démoni skrze ně mohou polapit dětskou duši.

Feng-šuej 

V tradičním čínském učení Feng-šuej je zrcadlo velmi komplikovaným tématem a Číňané pro jeho umístění mají mnoho pravidel. Ať už zrcadlo věšíte kamkoli, nikdy by nemělo odrážet žádný nepořádek, například špinavé prádlo nebo nádobí. Zesiluje to negativní energii, která domem proudí. V ložnici by zrcadla neměla být vůbec, a když už, neměli byste v jeho odrazu vidět postel. Ve Feng-šuej  to značí pozvání pro třetí osobu do vztahu a přitahuje to nevěru.

Přivolejte lásku

Zrcadla povětšinou přinášejí jen smůlu, alespoň pokud jde o povídačky, které se kolem něho nesou. Ale jsou i situace, kdy nám může být nápomocné, zejména tehdy, jsme-li zrovna single a rádi bychom se dozvěděli, co nás v lásce čeká. Tvrdí se, že když si před spaním pod polštář položíte malé zrcátko, bude se vám zdát o vaší budoucí lásce. Vyzkoušíte to?


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

24 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:51
30 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat