Učení se důvěřovat druhým

Myslíte si, že se nikdy nenaučíte důvěřovat druhým? Pak pro vás máme několik tipů, které můžete samozřejmě vyzkoušet...

Jedna věc by měla být jasná hned na začátku – rozhodně nemusíte (a ani byste neměli!) důvěřovat všem lidem stejně! Například, pokud vám někdo zavolá a pogratuluje vám k výhře 10 000 dolarů, rozhodně mu nedávejte svoje bankovní údaje... Pravdou ale také je, že základní mezilidská důvěra je nejen žádoucí, ale v mnoha případech také oprávněná. Zejména pokud se jedná o dlouhodobější mezilidské vztahy.

Důvěra jako základ vztahu

V práci, v partnerství nebo přátelství - pokud nemůžete (nebo neumíte) druhým důvěřovat, máte skutečný problém. Důvěra je předpokladem pro neporušené, šťastné a fungující vztahy. Musíme věřit svým kolegům, protože nemůžeme dělat všechno sami. Důvěra v partnera je důležitá, abychom mohli sdílet naše životy. A přátelům proto, abyste jim tak vůbec mohli říkat. Nemůžeme vždy ovládat všechno (ve skutečnosti velmi málo...), zvláště ne chování našich bližních. Proto, pokud jim již přisoudíme významnou roli v našich životech, musíme do nich vložit také svou důvěru.

Je možné naučit se důvěře

Je pravda, že důvěřovat ostatním lidem není vždy snadné. Už jen proto, že spoléhání se na ostatní vyžaduje hodně sebevědomí. Pokud vás v minulosti nebo v raném dětství někdo zklamal nebo negativně ovlivnil, může být obtížné zbavit se strachu a nedůvěry. Ale nebojte se: Funguje to! Koneckonců, osobnost je proměnlivá, každý člověk se může změnit, pokud chce –  a proto s trochou praxe, všímavosti a správných tipů se lze naučit i důvěře.

Pochopte vlastní nedůvěru

Pokud máte problémy s nedůvěrou, pak byste si to měli nejprve přiznat a pokusit se objasnit, odkud pocházejí. Pokud víte, kdo nebo co vyvolalo váš strach a před čím vás má vaše nedůvěra chránit, můžete reagovat mnohem konkrétněji.

Důvěřujte vědomě

Naučit se důvěřovat je jako změna návyků. Největší šanci na úspěch máte, pokud budete co nejpřesněji vědět, jak by to mělo vypadat, když někomu důvěřujete. Nejlepší způsob, jak to udělat, je mít na paměti pozitivní zkušenosti. Může to znít banálně –  ale je to jedno z nejlepších opatření vůbec.

Důvěřujte sobě

Bez ohledu na to, jaké jsou konkrétní příčiny vašich potíží s důvěrou, sebevědomí je předpokladem číslo jedna pro důvěru k ostatním – stejně jako sebelásky je předpokladem pro milování ostatních. To znamená, že velmi důležitým úkolem při učení se důvěřovat je být sebevědomější.

Buďte upřímní

Jistě, v první řadě samozřejmě chcete mít možnost spolehnout se na to, že ostatní jsou k vám upřímní. Ale jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout, je udělat první krok a jednat otevřeně a upřímně s ostatními. Jak se do lesa volá, ...

Buďte trpěliví

Špatná zpráva na konec: Naučit se důvěřovat vyžaduje čas! Ke změně osobnosti nedojde přes noc. Nejvíce nás formují naše zkušenosti, a právě ty nám mohou nejvíce pomoci ve vývoji našeho charakteru. Důležité je, aby nás utvářeli tak, jak chceme: Jednejte s nimi vědomě a vyvozujte z nich správné závěry! Co to znamená? Nedůvěřovat osobě, která nás zklamala, ale nepřenášet to na ostatní. Nebo vnímat, na koho se můžete spolehnout. A uvědomit si, že život jde dál, i když vás někdo zklame – a že jste dost silní, abyste se vyrovnali se zklamáním...

Zdroj: názory autora - celý článekSledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

60 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.7.
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 5.7.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat