Podivné svatební tradice napříč světem

Co kdybyste před svatbou musela přibrat desítky kilogramů a po obřadu by vám navíc manžela mlátili rákoskou? Že si tohle nemusíte ani představit? Tak ještě, že nežijete v Koreji a Mauretánii!

Léto je v plném proudu a spolu s ním i svatební sezona. Vždyť kdy jindy do toho praštit, než právě teď! Pokud jde o oslavy a obřady s tím spojené, co národ a kultura, to odlišné zvyklosti. Zatímco my rozbíjíme talíře, krájíme dorty a házíme květiny, v jiných zemích mají svoje tradice (1). Jakými podivnostmi se láska dvou lidí stvrzuje?

Vražda. Naštěstí jen na oko

V čínské jugurské kultuře je běžné, že ženich svou vyvolenou zastřelí třemi šípy. Ne, neděste se, šípy nemají hroty, takže k újmě na zdraví rozhodně nedojde. Smyslem tohoto činu je zajistit, aby pár zůstal stále zamilovaný a láskou doslova střelený. Není to hezké? Co byste ale řekla na to, kdyby vás před obřadem někdo nutil nabrat spoustu kilogramů? I tohle se děje!

Nejdřív oblé křivky, poté prstýnek

Tak jistě, toto není úplně součást svatebních oslav, ale spíše jejich předvoj. V Mauretánii, která se nachází na západním pobřeží Afriky, se dívky ve věku od 5 do 15 let posílají na takzvané tukové tábory. Po budoucí nevěstě se totiž požaduje, aby měla větší bříško a široká stehna. Nejde ani tak o místní trend krásy, jako spíše o to, že když je žena oblá, její muž bývá ve společnosti více uznáván.

Zásah do odpadového hospodářství

Je pro vás výše zmíněné vykrmování hodně silné kafe? Může být i hůř. A ve Skotsku o tom nastávající novomanželky vědí své! Právě zde je zvykem, že se před svatbou ženy zasypávají nejrůznějšími odpadky, jako je například sražené mléko, mrtvé ryby a zkažené jídlo. Traduje se, že vydrží-li dotyčná takové hrubé zacházení, bez větších obtíží zvládne i všechna úskalí manželství.

Výprask rákoskou jako křest ohněm

Aby ze svatebních zvyků měli něco i muži, nelze nezmínit jistou asijskou tradici. V Koreji se před svatební nocí ženich nechává mlátit rákoskou, což má otestovat jeho skutečnou sílu a charakter. Zajímavá zkušební technika, že?

Zdroj: (1) www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4852488/Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:16
113 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:15
174 Příspěvků
Poslední příspěvek 21:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat