Je na čase přehodnotit svá novoroční předsevzetí

Od začátku roku uběhl už půlrok a je to skvělá příležitost přehodnotit svá novoroční předsevzetí. Pokud jste jich ještě nedosáhli, nezoufejte! Poradíme vám, jak to udělat jinak.

Nyní je polovina roku, takže je ideální čas zkontrolovat, jak na tom jsou vaše dobrá předsevzetí. Už jste je dávno hodili přes palubu, realizujete je s menším a menším nadšením nebo se pro vás již staly druhou přirozeností? To poslední je pro mnohé cílem. Ale jen málokomu se to skutečně podaří dodržet. Jsou však lidé, kteří vždy dosáhnou svých cílů. Ale jak?  

Použijte důrazné formulace 

Když si dáváme cíle, často říkáme: „Chtěla bych více cvičit“, „Chci přestat kouřit“ nebo „Chtěla bych jíst zdravěji.“ Sama o sobě jsou předsevzetí v pořádku, ale použijete silnější formulaci jako „budu...“ místo „chci“. Dáte tak sami sobě najevo, že si věříte a že není důvod pochybovat. To ponechává co nejmenší prostor pro výmluvy.

Vyvarujte se negací a negativních konotací 

Toto jednoduché pravidlo je důležité nejen při stanovování cílů, ale také pokud jde o přesvědčení. Protože náš mozek je navržen tak, aby jednoduše vymazal zápory z věty. Afirmace „už o sobě nebudu pochybovat“ se rychle změní na „budu o sobě pochybovat“, protože mozek se zaměřuje na „pochybování“. Chcete-li to obejít, můžete jednoduše změnit negativní na pozitivní frázi jako "budu věřit v sebe." Slova jako přestat, vzdát se a vynechat vás také mohou rychle demotivovat. Zkuste je vyměnit. Pomáhá také začlenit emocionální složku, skutečně se vcítit do cíle a spojit se s ním. Například místo „chci se vyhnout živočišným produktům“ můžete snadno říci „budu konzumovat více vegetariánských/veganských produktů, abych se ve svém těle cítil zdravě a dobře“. 

Používejte motivující popisy

Motivující, vizuální popis vašeho cíle je důležitý, abyste vždy jasně pochopili, proč to děláte. Hovorově se často používají dvojité zápory, například „To nebylo nezajímavé“. To s sebou obvykle přináší „ale“ ve vaší hlavě a nevytváří nadšenou atmosféru. Lepší je orientovat se na americkou jazykovou kulturu, ve které se často používají slova jako úžasný, skvělý, ohromující a fantastický. Předsevzetí pak můžete snadno vylepšit motivačními atributy: „Pravidelně se budu učit zvučnou italštinu, abych si mohl na dovolené objednat lahodné těstoviny“ nebo „Budu se pravidelně starat o svůj láskyplný vztah a budu se cítit vděčný a naplněný.“

Zdroj: názory autora


Celkem 0 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:05
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 0:16
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat