Komentáře k článku

Carp včera 16:06

Pane Radku, rozhlédněte se trochu víc. Když něco nevidíte, neznamená to nutně, že to není....

jana kratochvílová 09.04.2021

ne janička kratochvílová

Růženka 09.04.2021

Tak to opravdu nevite nic o přirodě.Kořen pampelišky je jeden z nejléčivějších bylinek.

Radek 08.04.2021

Žádná pampeliška nebo kořen ještě nikdy nikoho neuzdravila kdo to tvrdí je podvodník a lhář !!

JITKA Radek 08.04.2021

dělám každý rok a manžel jakmile cítí bolení v krku vezme kolikrát za den 2 lžičky a pomáhá mu to

Leoš 08.04.2021

Pro paní Hanku a pana Josefa: jako dědek bylinkář pampeliškový sirup (pochopitelně i jiné) miluji, stejně jako všichni moji známí. A berte to tak, že spousta lidi si plete med se sirupem. Hezký den

Karel 08.04.2021

Každý rok z jara dělám z listů pampeliškový salát. Je to pochoutka. Cítím se v té době výborně. Listy pampelišky, vajíčko, cibule, sůl, pepř, ocet, brambor a celé to přelít rozpuštěným špekem vše podle chuti.

Hanka Karel 08.04.2021

Už holky rostou, udělal jste mi chuť! Takže vím, co zítra k obědu. :-)

Ladislav zatloukal 08.04.2021

Před 20 roky jsem dělal Pam. Med.

Siraellen 08.04.2021

mám jej moc ráda

Hanka 07.04.2021

Tuto žlutou sladkou hmotu jsem taky kdysi vyráběla. Je pořád v oblibě, ale proč? Vždyť je to jen převařený cukr vonící po pampelišce. Se zdravím to nemá moc společného. Nutno si uvědomit, jak dlouho se cukr přepaluje, než získá konzistenci medu, a za tu dobu je podstatná většina účinných látek z pampelišky pryč. Navíc všechny skutečně prokázané léčivé účinky pampelišky záplava cukru zlikviduje. A nakonec - Maria Treben z pampelišky vařila sirup, ne med a to je hodně velký rozdíl.

Eva Hanka 07.04.2021

Pani Hanko prosím můžu se zeptat na recept na pampeliskovy sirup? Taky bylinkarim a pampeliskovy med mi pripada jako " cukr cukr a homeopaticka davka pampelisky...a pak zase cukr"... Ten sirup děláte podobně jako jitrocelovy? A máte vyzkoušeno na co účinkuje nejlépe? Dekuji. Eva

Hanka Hanka 08.04.2021

Paní Evo, odpovídám takto, protože se mi neobjevuje šipka na odpověď pro vás :-). Pampeliškové květy, natrhané listy a nasekané umyté kořeny v poměru 2:2:1 nastrkat do sklenice nebo keramického hrnce. Dávám toho skoro "co se vejde", ale jenom nasypat a nestlačovat. Zalít vlažnou až studenou převařenou vodou tak, aby bylo tak akorát ponořené, a nechat vyluhovat 1 den, max. 1,5 dne (podle toho, kdy to naložíte). Výluh se zcedí a pak dvakrát filtruje. V nerezovém hrnci přivedete k varu a pak se přidá 70% cukru (tj. na 1 l výluhu 70 dkg cukru). Rozmíchat, přivést k varu a jen nechat slabě zašumět. Přidávám kys. citronovou - na 1 l výluhu 3 gramy. Stáčí se hned zahorka a když jsou láhve dobře uzavřené, vydrží do další sklizně. Cukr funguje jako konzervant a vaří se minimálně, tzn. cukr nekaramelizuje a neničí se "pampeliška".

Josef 07.04.2021

Kdysi ten pampeliškový med udělala manželka , před asi pěti léty dcera. a když příjdu do sklepa, pořád tam bez užitku leží.Nevím proč, ale nikomu nechutná,ani v čaji.Počkám, možná za 20 let bude chutnat.

Hanka Josef 07.04.2021

Josefe, to je přímo balzám na uši. Jako bába bylinkářka dostávám z "pampeliškového medu" osypky jen když to slyším. Máte u mě lahvinku opravdového pampeliškového sirupu, připraveného nejen z květů.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat