Komentáře k článku

Růžena 25.01.2023

Používám na plynatost a také ,že snižuje stres.

Siraellen 01.12.2021

Piji hodně bylinkové čaje

Zdena 30.11.2021

Používám při bolesti v krku. Kloktám a opravdu pomáhá.

Zdena 30.11.2021

Na zánět dásní supr

Alena 30.11.2021

Šalvěj mám doma na zahrádce tak ji susim a používám jako caj na zazivani .

30.11.2021

Dobré zkušenosti máme s použitím spařené šalvěje při drobných úrazech, např. když člověk spadne natluče si koleno nebo mu oteče kotník při podvrknutí apod. Jen pozor! Po přiložení obkladu se bolest na hodinu nebo dvě zintenzivní, ale pak přináší rychlou úlevu od bolesti.

30.11.2021

Nežádoucích účinků šalvěje se lze zbavit jejím povařením. povařením. Řada bylinářů doporučuje povařit 3-8 min. , pak přidat další bylinky. Tento způsob přípravy používáme již řadu let. Po vypnutí přidáme mátu, třezalku, meduňku nebo jindy řapík, mátu, heřmánek apod. Vzniknou vcelku lahodné čaje. Spařená šalvěj je vhodná spíše na vnější obklady. Šalvěj pěstujeme na zahradě i v okolí domu. Porozdáváme ji zájemcům. Šalvěj je skutečný zázrak přírody. Ještě je dobré naložit si ji také do alkoholu a lžičku přidat do hrníčku hotového čaje. Funguje i jako dobrá prevence před nachlazením. Dokonce východní zdroje uvádí šalvěj kromě dalších rostlin a koření jako podpůrnou léčbu při covidu.

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat