Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

5 tipů pro zdravý spánek

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

21. 3. 2019 | Zdraví a životní styl

Na 21. března připadají oslavy Mezinárodního dne zdravého spánku. Aktivita, kterou trávíme třetinu života, si svůj speciální den přece zaslouží! Přečtěte si, co dělat, abyste jej oslavili co nejlépe.

Cvičme v rytme

Díky pravidelnému pohybu budete večer příjemně unavení, usínání bude snadnější a váš spánek kvalitnější. Je na vás, jestli si dáte za cíl nachodit denně 10 000 kroků nebo začnete navštěvovat kurzy jógy. Pamatujte ovšem na to, že sedřít se jednou týdně v posilovně nestačí. Věnujte sportu raději kratší dobu, ale častěji. A nezapomeňte, že hýbat bychom se neměli aspoň 3 hodiny před plánovaným večerním ulehnutím.

Alkohol ne, raději knihu

Pracovní tempo je vražedné, oběd nestíháte, doma čeká další hromada povinností a bez litrů kávy to prostě nezvládnete. Večer pak uspořádáte nájezd na ledničku. Poznáváte se? Podobný životní styl je obecně velmi škodlivý – a váš spánek může ovlivňovat víc než absence pohybu. Vyhýbejte se těžkým jídlům, kofeinu, sladkostem i alkoholu alespoň po 17. hodině. Snažte se během dne pít hodně vody, jíst vyváženou stravu a večer si dopřát třeba šálek bylinkového čaje u dobré knížky.

Do postele bez mobilu

Modré světlo, které vyzařují obrazovky, dává vašemu mozku signál, že je stále den. A kvalita vašeho spánku se díky snížené produkci melatoninu zhoršuje. Vypněte mobil i počítač aspoň 2 hodiny před spaním a večery věnujte raději povídání s blízkými nebo poslechu uklidňující hudby.

Jarní úklid v hlavě

Ustarané mysli se neusíná lehko. Každý máme své starosti a splíny, je ale důležité umět s nimi pracovat. Zkuste se nebránit negativním emocím, prociťte je a nechte zase odplynout. Nezapomínejte na důkladnou psychohygienu, věnujte čas nejen svým blízkým, ale i sobě. Netrapte se maličkostmi, odpočívejte a dělejte, co vás baví a co vás činí šťastnými.

Kvalitní výbava pro kvalitní spánek

Místo, kde se ukládáme ke spánku, má na naše usínání velký vliv. V ložnici udržujte nižší teplotu okolo 18 až 20 °C, často větrejte a hlídejte vlhkost vzduchu. Dbejte na kvalitu matrace i roštů, pořiďte si polštář s vhodnými ortopedickými vlastnostmi. Pomohou vám ke klidné noci a méně rozbolavělým zádům. A ranní vstávání přestane být noční můrou.

Energetické nápoje zvyšují riziko smrtelného selhání srdce

Česneková kuřecí stehna

Česneková kuřecí stehna

15 hlasů
60min 677 kJ 110 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Bramborový krém s cibulí

13 hlasů
50min 252kJ 80 Kč

bramborová polévka s cibulí a sýrem

Filety z kapra na grilu

15 hlasů
40min 581kJ 110 Kč

Kapr s tymiánem a petrželkou.

Poradny

Musí mi po RD držet v práci stejné místo?

Dobrý den, Marcelo,k odpovědím na Vaše otázky: 1. Zamětnavatel Vám po návratu z rodičovské dovole... Více

Mohu začít podnikat během mateřské dovolené?

Dobrý den,pokud chcete s podnikáním teprve začít, můžete klidně začít podnikat už během mateřské ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Berany čeká takový poklidný letní týden. Ne že by na vás hvězdy nechystaly nějaký ten stres (především se to týká práce – občas rádi necháváte věci na poslední chvíli, ovšem tím ubližujete nejen sami sobě, al...

Více