Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Alus (Alena)43 let

3,5 kg zbývá shodit
6 týdnů
126 porcí
Proč jste se do programu Prodietix přihlásila?
Potřebovala jsem nějaký impuls ke změně a toto testování je velmi motivační a myslím, že i bude chutné. Věřím, že tato dieta je dobře sestavená, ač mi připadá docela přísná a striktní, je relativně na delší dobu, tak snad se dá zvládnout.
Co od tohoto programu očekáváte?
Že zhubnu a trošku upravím jídelníček sobě i celé rodině. A že se budu cítit lépe bez nadváhy a tím prospěji celému tělu.
Jak vypadá Váš běžný den?
Jak který den, pondělí až středa je to s pracovním procesem, trávím 4 až 10 hod v práci (záleží, který je týden). Chodím na půl úvazek, jinak jsem na RČ s 2,5letou holčičkou. Když jsem v práci, kolem 7 hod mám snídani, pak menší svačinku mezi 10. a11., oběd 12:30–13:00 (ale jím jen polévku nebo jen druhé jídlo). Pak mezi 15. a 16. zas malá svačinka a okolo 18 až 19 hod večeře, spánek kolem 21. hod. S malou beruškou někdy vstanu a jdu spát až ve 23 hod, jak kdy. A když nejsem v práci, je to podobné, jen se věnuji aktivitám s malou + domácnosti, vaření, úklid apod... Snažím se o pravidelnost.
Kolik času týdně strávíte pohybovou aktivitou?
Podstatně hodně, u mě to asi o nedostatku pohybu není, myslím si, že ho mám dost, spíš mlsám... A někdy je to horší se skladbou jídla a s pravidelností. Prohýbu se určitě 1/3 dne, běžné pochůzky v řadovém domě, schody kolem domácnosti nebo v práci. Chodím pěšky do práce apod., pak asi hodinová procházka s malou, denně nachodím 2,5–5 km určitě. Skoro denně vibrační plošina--cvičení na ní 20 min. Rekreačně kolo, koloběžka.
Jaké je Vaše zaměstnání?
Jsem zdravotní sestra na ambulanci, střídám sed, stání, pochůzky. Plus v domácnosti běhám kolem malé holčičky a rodiny.
Co si představujete pod pojmem zdravý životní styl?
Pohyb v přírodě a čerstvé jídlo. Nepřehánět to ani na jednu stranu, jíst všechno a nepřejídat se, hodně se hýbat a mít pozitivní náladu a nadhled.

Podstupuji dietní program PRODIETIX Z2 Více informací

PŘED 1. FÁZE 2. FÁZE 3. FÁZE
HMOTNOST 70 kg 65 kg 63,5 kg 62 kg
OBVOD HRUDNÍKU 92 cm 88 cm 88 cm 88 cm
OBVOD PASU 78 cm 75 cm 75 cm 75 cm
OBVOD BOKŮ 108 cm 102 cm 100 cm 98 cm
OBVOD STEHEN 65 cm 60 cm 57 cm 56 cm

Jak se mi daří

1. fáze

Dieta funguje, lze ji zvládnout, ale jsem ráda, že jsem na určitá omezení sladkého a pečiva najela už od ledna, protože to pro mě nebylo nyní tak těžké. Je náročné vařit pro celou rodinu a neochutnávat, musím se přiznat, že jsem si občas zobla hrstku oříšků a 2x použila zeleninu povolenou až od 2. fáze, protože jsem jinou neměla. Ketóza nastala 3. den (ověřeno papírkem v moči). Jen 2. až 4. den jsem měla trošku sucho a pachuť v puse, ale zlepšením pitného režimu a přidáním hořčíku tento pocit vymizel. Jídla jsou chutná, některé krémy pro mě až dost sladké. Trošku mě mrzí, že nejsou instantní sáčky jen na zalití horkou vodou a jen promíchání... Chleba je moc dobrý. Některé cíle už jsou zdolány – rifle, co jsem nosila před otěhotněním, dopnu a tuky mám pod 30 % (na spec. váze), přijde mi, že zadržuji vodu, ale snad se to zlepší a váha zas poskočí a další cíl bude zdolán po 14 dnech. Člověk musí být motivován a hodně chtít to dokázat. Hlad opravdu není, produkty zasytí. Spíš je překvapením to malé množství, i když energie máte na rozdávání.

2. fáze

Jsem ráda za toto testování. Druhá fáze byla také úspěšná, cíl dosažen, nejsem už nejtěžší v rodině:-) Krásný je úbytek v centimetrech. Okolí je mile překvapeno a chválí mě, jak mi to sluší. I přes virózu (pokašlávání a škrábání v krku) a rozhození menstruačního cyklu (které je nejspíš zapříčiněno virózou nebo ubytkem kg, a možná i tím je úbytek kilogramů menší?) se mi dařilo dietu dodržovat. Jen mi občas chybí to 5. jídlo, které sice nahrazuji velkým množstvím zeleniny, ale občas mi přijde, že mi ta svačina chybí (mám určena 4 jídla denně). Jinak mi jídla chutnají, jen kaše nejsou mé oblíbené, ale dají se sníst. Jsem zvědavá, jaký bude ubytek ve 3. fázi, nevím zda se zbývajících 3,5 kg podaří shodit. Ale mám ještě jeden cíl a k němu by stačilo o trochu méně, tak uvidíme:-)

3. fáze

Do programu bych šla určitě znovu, dieta je vyvážená a funguje, zhubla jsem 8 kg s Prodietix za 6 týdnů, jsem spokojená, BMI je už v normálu, aktuálně mám 62 kg, 75 cm v pase, 98 cm boky, 56 cm stehna, 88 cm přes prsa. Cítím se dobře a doufám, že se nedostaví jojo efekt a váhu si udržím, případně ještě něco zhubnu. Za největší uspěch pokládám to, že jsem odolala a nepodlehla tlaku okolí a nemlsala.

Na následné hodnocení a mé fotografie před a po se můžete těšit v závěrečném článku.