Komentáře k článku

Alena 13.05.2021

Autorka článku si zjevně plete artrózu a artritidu. To jsou dvě různá onemocnění. Artróza je v podstatě způsobená opotřebením chrupavek v kloubech, zvlášť kyčlí a kolen. A artritida je zánětlivé autoimunitní onemocnění, většinou postihuje menší klouby. Prevence i léčba se liší. Je otázkou, jak může někdo psát o prevenci, když ani neví, o jaké nemoci píše.

Geert 13.05.2021

Chodit!? V každém případě. Mám artrozu pravého kolenního kloubu - dle RTG 4-5 stupeň. Neměl bych se v podstatě hnout. Neměl bych vlastně být vůbec schopen pohybu. Nicméně - stavím vlastními silami další chatu, na kterou skoro denně docházím pěšky 2 až 4 km dle směru. Po dlouhých zahradách (dvě blízko sebe) nachodím cca dalších 2 - 3 km dle krokoměru. Toto provádím v podstatě již od 30 let věku, kdy jsem postavil první chatodům úplně jinde vl. silami a chodil kolem přehrady domů skoro denně 5 km se psem tam a zpět. Tedy pohyb denně. Přesto... Shrnutí: myslím, že bez neustálého přirozeného a nevysilujícího pohybu bych byl už dávno po operaci kolene, nebo bych se vlekl o francouzských holích světem. Zatím ve svých 70 letech odolávám a - CHODÍM. Bez hole. Bolí to, jistě, někdy hodně.... ale Brufen fakt užívám tak pětkrát do roka. Navíc zjišťuji, že se můj stav spíše mírně zlepšuje. (Okoralost věkem?) Takže, konec chvástání.... CHOĎTE! S mírou ale často. Myslím, že jen 10 minut bude tak leda pro obézní a důvěřivé Američany :-)

xxkouckaxx 12.05.2021

chodím ráda , ale zdraví mne brzdí

Siraellen 11.05.2021

procházky miluji

Podmínky a pravidla pro vkládání příspěvků. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich pisatelů a redakce za ně nenese zodpovědnost. Redakce si vyhrazuje právo smazat příspěvek nebo obrázek, který obsahuje vulgární výrazy či fotografie, urážky nebo jinak odporuje dobrým mravům a zákonům ČR. Odstraněny budou opakovaně vkládané vzkazy, stejně jako odkazy, které se netýkají tématu nebo obsahují neplacenou reklamu.

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat