Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zadržujete močení? Koledujete si o potíže

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.07.2019 | Zdraví a životní styl

Za volantem, při cestování v MHD, na důležité schůzi atd. Někdy prostě nemáme možnost odskočit si, když je potřeba, mnohdy ale zadržujeme močení i přesto, že máme toalety na dosah, což našemu zdraví rozhodně nesvědčí. Co všechno riskujeme, když si nedojdeme na záchod hned, když se nám začne chtít?

Inkontinence

Močový měchýř nemá vlastní svěrač. Udržení moči je zapříčiněno pouze svaly pánevního dna, které, pakliže jsou dlouhodobě přetěžovány, mohou mít z přílišné námahy problém fungovat tak, jak by měly. Výsledkem může být inkontinence, neboli nekontrolovatelný únik moči, což je velice nepříjemný problém, který bohužel umí gradovat. Z občasného „učůrnutí“ vznikne regulérní pomočování.

Infekce

Pro správnou očistu ledvin a močového ústrojí je potřeba nejen pravidelného přijmu tekutin, ale také pravidelného vylučování, které odplaví veškeré škodliviny, které se v močovém měchýři koncentrují. Pokud se tak neděje, nashromážděné bakterie napadají močovou trubici a měchýř, čímž vznikají velmi bolestivá infekční onemocnění.

Záněty

S nedostatečným vyprazdňováním souvisí také vznik zánětů, které se mohou tvořit jak v močovém ústrojí, tak i v ledvinách. Právě zánět ledvin je jednou z nejzávažnějších chorob, které si dokážeme způsobit vlastní nedůsledností. Tento stav je nejen velmi bolestivý, ale také skutečně nebezpečný. Pakliže se včas nezaléčí, mohou být následky nejen trvalé, ale může dojít i k selhání ledvin.

OAB syndrom

Syndrom hyperaktivního močového měchýře, nebo také OAB syndrom, je chronické onemocnění, které se projevuje častou a velmi nutkavou potřebou močit, i když měchýř nedosahuje maximální kapacity. Příčinou je narušení nervové dráhy mezi močovým měchýřem a mozkem. Za normálních okolností močový měchýř vyšle při potřebě vyprázdnění mozku signál a ten zase vyšle signál svalům pánevního dna, aby se uvolnily. U pacientů, kteří trpí OAB syndromem probíhá tento proces nekoordinovaně a nastává tak neustálý koloběh nutkavého pocitu k močení. Někdy pacient doběhne jen tak tak a vytlačí ze sebe pár kapek, jindy naopak nemusí doběhnout vůbec.

Pravidelnost vyprazdňování vždy, když to na vás přijde, není radno podceňovat.

Každý třístý člověk má gen nutící ho extrémně brzy vstávat

Vepřový bůček se sušenými švestkami

Vepřový bůček se sušenými švestkami

3 hlasy
2h a 20min 911 kJ 230 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny s plátky mrkve

11 hlasů
55min 569kJ 95 Kč

Recept na přípravu těstovin pappardelle s mrkví.

Hovězí s brokolicí

12 hlasů
55min 428kJ 260 Kč

Kostičky hovězí svíčkové s brokolicí.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více