Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zadržujete močení? Koledujete si o potíže

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

18.07.2019 | Zdraví a životní styl

Za volantem, při cestování v MHD, na důležité schůzi atd. Někdy prostě nemáme možnost odskočit si, když je potřeba, mnohdy ale zadržujeme močení i přesto, že máme toalety na dosah, což našemu zdraví rozhodně nesvědčí. Co všechno riskujeme, když si nedojdeme na záchod hned, když se nám začne chtít?

Inkontinence

Močový měchýř nemá vlastní svěrač. Udržení moči je zapříčiněno pouze svaly pánevního dna, které, pakliže jsou dlouhodobě přetěžovány, mohou mít z přílišné námahy problém fungovat tak, jak by měly. Výsledkem může být inkontinence, neboli nekontrolovatelný únik moči, což je velice nepříjemný problém, který bohužel umí gradovat. Z občasného „učůrnutí“ vznikne regulérní pomočování.

Infekce

Pro správnou očistu ledvin a močového ústrojí je potřeba nejen pravidelného přijmu tekutin, ale také pravidelného vylučování, které odplaví veškeré škodliviny, které se v močovém měchýři koncentrují. Pokud se tak neděje, nashromážděné bakterie napadají močovou trubici a měchýř, čímž vznikají velmi bolestivá infekční onemocnění.

Záněty

S nedostatečným vyprazdňováním souvisí také vznik zánětů, které se mohou tvořit jak v močovém ústrojí, tak i v ledvinách. Právě zánět ledvin je jednou z nejzávažnějších chorob, které si dokážeme způsobit vlastní nedůsledností. Tento stav je nejen velmi bolestivý, ale také skutečně nebezpečný. Pakliže se včas nezaléčí, mohou být následky nejen trvalé, ale může dojít i k selhání ledvin.

OAB syndrom

Syndrom hyperaktivního močového měchýře, nebo také OAB syndrom, je chronické onemocnění, které se projevuje častou a velmi nutkavou potřebou močit, i když měchýř nedosahuje maximální kapacity. Příčinou je narušení nervové dráhy mezi močovým měchýřem a mozkem. Za normálních okolností močový měchýř vyšle při potřebě vyprázdnění mozku signál a ten zase vyšle signál svalům pánevního dna, aby se uvolnily. U pacientů, kteří trpí OAB syndromem probíhá tento proces nekoordinovaně a nastává tak neustálý koloběh nutkavého pocitu k močení. Někdy pacient doběhne jen tak tak a vytlačí ze sebe pár kapek, jindy naopak nemusí doběhnout vůbec.

Pravidelnost vyprazdňování vždy, když to na vás přijde, není radno podceňovat.

Ruka blízkého člověka otupí bolest stejně silně jako léky

Treska se sušenkovou krustou

Treska se sušenkovou krustou

17 hlasů
50min 1372 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Masové kuličky s fetou

17 hlasů
45min 685kJ 98 Kč

Jemně kořeněné masové kuličky, schovávají kostku sýra ...

Zelný salát se sušenými meruňkami

6 hlasů
30min 575kJ 35 Kč

Lehký salát z bílého zelí s meruňkami.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více