Domácí prostředky proti chrápaní partnera

Vyspat se do růžova? U vás doma zkrátka nemožné, protože partnerovo hlasité chrápání ruší i sousedy na opačném konci ulice. Zkuste mu „podstrčit“ mátu, olivový olej nebo kurkumu s mlékem, za pokus nic nedáte!

Chrápání je zvuk, který během spánku vychází z dýchacího ústrojí lidí i zvířat. Pohybuje se v rozmezí 50 až 100 decibelů, což je srovnatelné s pneumatickou vrtačkou. I když ho vnímáme jako zcela běžný zlozvyk, podle odborníků nemá s lidskou přirozeností co dělat, neboť za ním vždy stojí nějaký důvod.

Faktory v pozadí

Prokázaných strůjců chrápání existuje spousta. Mezi ty nejčastější patří nachlazení a zduření nosní sliznice, syndrom spánkové apnoe, obezita, konzumace alkoholu a kouření. Přičíst se dá také astmatu, čelistní anomálii, zánětu mandlí nebo stárnutí, v jehož důsledku dochází k uvolnění krčního svalstva, které omezuje průchod vzduchu. Pokud jde o následky této patálie, ani ty si za rámeček nikdo nedá…

Srdce i manželství v ohrožení!

Chrápání dle názoru lékařů způsobuje poruchy soustředění, únavu a ztrátu libida. Některé výzkumy naznačují, že přímo souvisí i se zvýšeným rizikem cévní mozkové příhody, srdečních chorob, diabetu a vysokého cholesterolu. To ale pořád není všechno. Ze sociálního pohledu bývá „chrčení“ ozývající se z druhé strany postele i poměrně častou příčinou oddělených manželských ložnic a dokonce i rozvodů. Jako by toho už tak nebylo až dost, rovněž zasahuje do statistik dopravní nehodovosti, protože když se chrápající v noci nevyspí, přes den upadá do mikrospánku. Situace je tedy opravdu vážná, přátelé!

Řešení, jež by měla zafungovat

Tak jistě, že dnešní trh na vaše pocuchané nervy i odpočinek myslí, takže vám nabízí třeba speciální náramky nebo masky, kterými můžete hlučného partnera obdarovat. Pokud ale víte, že nic z toho by si na sebe určitě nevzal, jsou tu i domácí prostředky. Spásu by mohlo představovat kupříkladu kloktadlo v podobě mátového čaje, které snižuje otoky krku a usnadňuje dýchání. V babských radách bychom se dočetli také o doušku olivového oleje konzumovaném před ulehnutím nebo špetce kardamomu ve vlažné vodě. Chrápání prý zastavuje i kurkuma smíchaná s mlékem. Co z toho vyzkoušíte v praxi?Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nejistotu nemáte rádi, přesto si jí tento týden užijete víc než dost. Možná je to proto, že se příliš upínáte ke svým plánům. Pamatujte, že ani ty nejpečlivěji připravené nemusejí vyjít, zvláště pokud nezáleží pouz... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

67 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat